![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Koska viimeksi olet lukenut nokiasta jotai positiivista suomalaisesta mediasta?
|
|
#2
|
||||
|
||||
CATERPILLAR B15
Mielenkiinnolla edelleen odottelen tuota Cat B15 luuria tulevaksi kauppoihin. Mallin googlettamalla löytää parikin lehdistötiedotetta, missä puhelimen tulevaksi hinnaksi kerrotaan 329 euroa.
http://mobiili.fi/2013/02/25/uusi-pe...n-caterpillar/ Asiasta innostuneena käväisin paikallisessa Expertin myymälässä asiaa tarkemmin tiedustelemassa. Paikan päällä ei mitään selvinnyt, mutta myyjä otti yhteystietoni ja lupasi palata asiaan. Näin kävikin. Saapuneen tekstiviestin mukaan puhelin tulee Expertille huhtikuun aikana ja sitä myydään 499 euron hintaa. Samassa viestissä myyjä arveli kertomaani 329 euron hintaa sanoin: "se 329 euroa voi olla joku jenkkihinta"... Melko paljon poikkeaa hinnoittelu lehdistötiedoitteessa kerrotusta. Toi 329 lienee jälleenmyyjän ostohinta, ja väliin jäänyt erotus jää Expertin taskuun. Enkä kyllä tiennyt että amerikoissakin kelpaa nykyään euroopan dollari... ![]()
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Itellä ollu toi b10 nyt marraskuusta lähtien ja on kyllä toiminu vitun hyvin. Ei mitään ongelmaa. Toi hinta homma vois olla että se 329 on saksan hinta. Sillon ku tota b10 kattelin ni saksan ja suomen välillä ei hinta eroo ollu ku muistaakseni 4€ ni ei oikein kannattanut tilata. Pelastuskeskukselta sit tilasin tämän omani.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Saksasta B15 alle 300€: http://www.computeruniverse.net/prod...ar-cat-b15.asp
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Mahtaakohan noissa saksan vehkeissä olla suomiääkköset muutenkin tänne pohjolaan sopivat softat ym...? Tohon Motorolan Defyyn joutu aikoinaan hankkimaan päivityssoftan suominäppäimistölle, vaikka oli ihan suomesta hankittu laite. Hinta kyllä houkuttais tilaamaan tuolta ihan suoraan. Onko tosta kyseisestä lafkasta kokemuksia, toimittaako suoraan Suomeen?? |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Näyttäähän noi postittavan 11,99€:lla Suomeen. Eiköhän nuo softat samoja oo, näppäimistöjähän saa ladattua helposti vaikka japaninkielisiä jos tykkää.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
PRKKL. Desire HD tippu eilen maahan ja näyttö tuhannen paskana. Toimii kyllä vielä mutta kuinka kauan. Tohon voisi tietty tilata kiinasta uuden lasin ja digitizerin (n. 30-40e) mutta liekö maksaa vaivaa kun puhelin 2v ja 3kk vanhakin. Kotivakuutukseen voisi tietty tota kysyy että mitä siitä vielä saisi korvausta.
Nyt pitäisi oikeasti etsi korvaava malli joka ominaisuuksiltaa vähintään yhtä hyvä tai parempi ja pitää olla 4G malli. Koko ei saisi olla paljoakaan 4,3" isompi eli noi 5" möröt kai voi unohtaa. Houkuttelevin olisi varmaan samsung galaxy s3 4G joka ei kauheesti isompi ole vaikka on 4.8". Melkein pitäisi olla joku malli jonka DNA kaupasta saa niin menis ehkä firman piikkiin. Mieluummin ottaisin pienemmän eli vaikka samsung s3 minin mutta sitä ei kai 4G versiona? Onko 4G S3 kokemuksia tai muista hyvistä 4G malleista? |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty HP ipaq 614c Älypuhelin | Finnmerchant | O/M/V Muut | 1 | 27.08.2009 19:24 |