![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() hei miten tämäTuo minun pajero vm-92 on tuontiauto ja on tuotu suomeen 1998 henkilöautona. Saanko minä tämän pakettiautoksi ja vielä sen jälkeen henkilöautoksi ihan muutoskatsastuksella??
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Jep.
|
#3
|
|||
|
|||
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]() Käyttövoimavero ja vakuutus? Paku/ ha/ maasto ha,
Jos Diesel Jeep Grand Cherokeen -96 2,5l muuttaa pakettiautoksi niin mistäs näkisi kuinka paljon käyttövoimaverossa on eroa?
Entäpä kun isot pojat sanoi että vakuutusmaksu nousee kun muuttaa pakettiautoksi, niin onko näin? Saapi kertoilla jos on omakohtaisia kokemuksia ja muunkin merkkisetkin käypi esimerkistä. Kiitosta vaan. t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tuolta laskeskelemaan käyttövoimaveroa. Kokonaismassaa kaipaa, CO2-kohdan voi jättää tyhjäksi
http://www.trafi.fi/tieliikenne/vero...voverolaskurit Vakuutusasiaan paras vastaus löytyy omasta vakuutusyhtiöstä. Joissain yhtiöissä nousee, toisissa ei. Viimeksi muokannut armas : 21.03.2015 23:22 |
#6
|
||||
|
||||
![]() käyttövoimavero?
Kiitoksia.
Laskin nyt arviopainolla 2000kg kun en Diesel Grandin tarkkaa painoa vielä tiedä. Aika tarkkaan pakettiautona on vuoden vero puolet halvempi eli n. 300,- 5 paikkaseen verrattuna. Maanataina on toivottavasti enemmän tietoa ko. Grandistä niin lasken uudestaan ja pystyn laskemaan vakuutuksenkin. Mitenkä kun siellä oli laskin myös kuorma-autoille? Eikös ne ilman saa kulkeakkaan? t. Ismo Ämmä Lainaus:
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Muistitko?Lainaus:
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Unimogin dieselvero? | Taisto | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 14.06.2006 09:39 |
hj 61 dieselvero | Chit-Chat | 5 | 10.02.2005 18:28 | |
suzukin käyttövoimavero? | mettäsika | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 01.11.2004 21:54 |
UUSI DIESELVERO!!!!! | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 22.10.2004 07:38 | |
Dieselvero asiaa | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 22.06.2004 23:10 |