Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #12  
Vanha 27.02.2013, 23:26
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.061
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja 0ltzi Näytä viesti
ja vilkun viiksi meni kerran poikki vittu kokonaan muovia koko roska!
No eiköhän nuo oo suurimmassa osassa nykyautoista. Mutta hox, kytkinpolkinkin on läpeensä muovia Ducatoissa. Yks isäntä kerto tarinaa että oli ollu isommalla tiellä kääntymässä tien yli huoltoaseman pihaan, odotellu siinä vastaantulevia pykälä silmässä ja kytkin pohjassa. Yhtäkkiä naksahtanu, poljin poikki, auto lähteny ryömimään tien yli... äkkiä lisää kaasua niin oli kerinny alta pois. Tsiisas mitä laitteita.

Synkkiähän nää on läpi kotasin kaikki isommat pakut valmistajasta ja mallisarjasta riippumatta. Fiiatit, Renut, Pösöt, Foordit, Ivecot menee samaan lokeroon, paljon on remontoitavaa ja kopat mätänee siinä sivussa. Mersutkin ruostuu kovin ja hajoo sitä koneita niistäkin, mutta keskimääräistä paremmin taitaa Sprintteri pärjätä, kilsat ei näy niin pahasti jos siivosti ajelee/elelee.

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja susiraja2 Näytä viesti
kyseessä on noi korkeet ja puoli pitkät ja pitkät mallit

spirtteri olis yks vaihtoehto mutta hinta liian kova

nyt joku kysyy miks ei kuorma autoa jo samalla ei sovellu käyttö tarkotukseen
kokeiltu on
Entäpä jos kipasis Saksasta, Puolasta, Latviasta tai jostain uuden nihkeen uuskoppasen Sprintterin ja rekisteröis kuorkiks? -09 malleja n. 100 tkm ajettuna saa kymppitonnin pintaan. Kuorkkina ei vuotuisia ajoneuvoverojakaan.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Pakettiauton katolle asennusteline khonkonen O/M/V Muut 4 16.10.2014 22:05
Myydään Pakettiauton C-Renkaita ( KUVIA ) Offijäbä O/M/V Renkaat ja vanteet 31 14.01.2013 22:26
Myydään 2 pakettiauton flektiä akp O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 12.07.2011 20:58
Myydään Pakettiauton katto-/huoltoteline IironSika O/M/V Muut 2 29.08.2010 20:24
Myyty PAKETTIAUTON TAAKKATELINEET ROOPE67 O/M/V Muut 2 08.10.2009 06:58


Sivu luotu: 12:46 (GMT +2).