Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #6  
Vanha 10.01.2013, 07:36
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Kaheli Näytä viesti
Ei oo paljoo juu, eiku kisa pystyyn. Häviäjä tarjoo vappu simat? Pykäseppäs siitä rokista topikki tehä, on oikeesti hieno peli ja saahaan seurata valmistumista.

Tänään kaivettiin hiluksi hangesta ja putsailtiin lumesta, samalla tuli vielä yks moottori ja jakiskin sisälle. Jos loppu viikosta sais hytin irti ni sais laatikot ja akselitkin talliin.

Mutta asiaan, tämmösellä samanlaisella ois tarkoitus hoitaa ohjautuminen ja mietityttää riittäskö hiluksin omassa pumpussa litrat ja paineet tämmösen käyttöön? Iskun pituus 25cm ja varren halkaisia 25mm. Orbi oli joku A80 mallinen. Tuleneeko hyvä paketti? Puimurista otettiin kyllä pumppukin talteen mutta laiska haluais päästä helpolla.



Omat kokemukset hydrauliikasta kun painottuvat lähinnä saksalais valmisteisiin vilmeihin.
Liikkuuks tossa siis molemmat päät, eli läpimenevä sylinteri, vai onks toinen pääty kiintee?? Toi viimeinen kuva meinaan alko hämään jotenki.

Minkäs kokoinen mäntä tuolla sylinterissä on? Tai minkä paksuinen sylinteri on päältä?

Onks orbista tarkempaa mallimerkintää ja valmistajaa tiedossa? Meinaan autojen pumpun kanssa pitäs olla "open center" mallia toimiakseen. Jos on "closed center" niin pumppu tekee kokoajan täyttä työtä ja kuumenee ihan hetkessä ja siis hajoo aika nopeesti.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Erilainen toimintaloma Arska-tehtaalta Chit-Chat 3 24.04.2011 21:52
erilainen maastoauto proto Linkit 18 19.11.2008 22:13
Erilainen Offroad kilpailu? milsim Chit-Chat 17 19.09.2008 07:52
M: Erilainen offipeli Leke-83 O/M/V Ajoneuvot 17 07.01.2008 12:17
Erilainen menopeli Toyoman Chit-Chat 3 14.03.2006 08:06


Sivu luotu: 13:51 (GMT +2).