![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Siinä on muuten Vuoden Luontokuva 2012! ![]() Kyllä silmä lepää. Olen aivan koukussa tähän rojektiin.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Joo käväisin eilen tallilla vähä kattelemas Hj:ta kuntoon. Apupoika mikko oli jeesailemas niin saatiin osia irti. Takaoveen hitsailin paikan ja helmaa korjasin jonku reilu puolimetriä. Tarvii tehdä kuskinpuolelle helman sisäpuoli kokonaan uudestaan kun aika huono jo. En ny ottanu kuvia hitsaus jutuista ku niitä on kaikki nähny. Sen sijaan otin pari kuvaa kun peruuttelin talliin ja pihassa on tollanen kivaa ramppi kivi ![]() Renkaat mahtuu ihan ok vaikka tollasen kiven päälle peruuttaa. Ei tää paljoa jousta mutta eikai tarvikaan. Nii ja tarvii viel tohon nokkapellissä olevalle reijälle keksiä joku pönttö päälle ettei mee oravat hihnan väliin.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
#3
|
||||
|
||||
![]()
On ne mätä hitsaus vaan aika tyhmiä. Vähä hitsailin helmaa ja sitte aloin visioimaan expedition vehicle hommia
![]() Eipä aikaakaan kun nysväsin huippu hienon jerry yms. telineen perään. 4kpl jerryjä mahtuu,konesaha ja kaikkea muuta taravaa muttei vararengasta.No ei mulla edes oo vararengasta. Vertailu auto on koko tossa niin tietää miten kaikkia juttuja asentaa. Ilman telinettä Ja paikoillaan. Siltikin on viel hitusen lyhempi. Taustalla kyttäilee melkei joka kuvas toi troopie bj, sillekin tarttis alkaa tekeen jotain. Siitä sais hienon perhe offi reissu auton.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ehdottoman hieno toi takalasin "kehys"
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Hohoijaa. On tullu nysväiltyä kaikkia pikku juttuja tähän. Ei mitää erikoista niin ei oo kuviakaan. Valot palaa kaikki yms. sellasta pientä.
Pari kuvaa. Läppiä ja peräytys valot Mini lauhdutin oljylle, ei vielä paikkaa. Niin ja mini syyläri löyty kanssa, ihan sitä varten jos laittas vesivälijäähdyttimen joskus.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Juupa juu. Kaikkee on puuhailtu mukamas, finland trophy retros kävin huippu huoltomiehenä, tais hyvin mennä ku oma autokunta voitti modin.
No mutta tätä topikin autoa laiteltu leima kuntoon mutta aika huonolla menestyksellä. Jarru hommia vähän. Tietääkö joku onko jossain toyotas isompaa jarrupääsylinteriä kun HDJ80 ses? Olis tarvetta,ehkä? Syys siivouksen yhteydes tuli kaikki autot laitettua riviin. Mutta mikä näistä kaunokaisista on meidän perheen ulkopuolelta? ![]()
__________________
PäHäMa MMC Slck |
#7
|
||||
|
||||
![]()
joo-o... et sitte hieman merkki uskollisia
![]() |
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]()
__________________
Se, että olet vainoharhainen ei tarkoita sitä, etteivät ne kuitenkin olisi perässäsi. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HaMaas Hilux | azizp | Maasturiprojektit | 35 | 15.07.2010 16:55 |
HJ-60 projektia | jampeli | Maasturiprojektit | 66 | 21.09.2009 14:32 |
RJ-70 projektia | jampeli | Maasturiprojektit | 30 | 14.11.2007 20:07 |
Rakkaalla lapsella monta nimeä(kö)? | HEKULIINI | Chit-Chat | 11 | 02.03.2005 15:29 |