Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 23.06.2012, 21:20
WinChester:n Avatar
WinChester WinChester ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.07.09
Sijainti: Viiala (Akaa)
Viestit: 1.901
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja arho Näytä viesti
Niin siis se rajotinpultti on hitsattu mun käsittääkseni ihan kaikissa kiinni siihen mutteriin ( itsellä suomiauto) mutta eihän se estä kiertämästä sitä pulttia auki ja laittamasta vaikka prikkoja mutterin alle tai vaihtamasta koko pulttia.
No eipä estä niin, mutta irrotusseremonia on ihan toisenlainen kuin hitsaamatomalla mutterilla, joka olisi auennu nätisti sopivalla avaimella ja CRC:llä. Nyt piti tohottaa mutteri kuumaksi kuumailmapuhaltimella, kun vartavasten hankittu 9/16 (=14.3mm) ja myös 14mm avain ei kyennyt sitä jumista avaamaan vaan nypläytti pyöreäksi. Jos sen sijaan pultin kannasta olisi vääntänyt yhtään lujempaa, niin olisi karmasti katkennut. No, onpahan nyt auki niin pääsee pulttikauppaan.
__________________
Raha ja romut rauhottaa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Grand Cherokee "käyttis" projekti JeepWJ Maasturiprojektit 37 04.10.2012 20:20
Myydään Grand Cherokee WJ alkup 17". vanteet & renkaat 235/65 r17" Rekisteröimätön O/M/V Renkaat ja vanteet 0 03.03.2011 22:08
Myyty Uudet alut 16"! Jeep Grand Cherokee, Chysler, Dodge ImacInnes O/M/V Renkaat ja vanteet 3 02.05.2010 10:51
Jeep Grand Cherokee "WJ" Nex Tekniikka & Jutustelu 3 15.01.2008 18:39


Sivu luotu: 21:56 (GMT +2).