![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Kyl mulla tulee sieltä kaks piuhaa ainakin ja auto on -88 Samaa vaivaa mulla vaihdoin hehkut ja poltti heti kaks uutta,nyt taitaa seuraavks tulla suora hehku tohon masiinaan ku löytää sopivat 12v hehkut siihen?
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Paa 11v hehkut, eli uudemman läjän tuikut! Mulla on itellä tosin 2lt-2 pannu, mut eiköhän tohon vanhaan samat mee kun lyö vaan paikalleen. Noilla kun tohottaa about 10s näillä pakkasilla ja vähän jälkihehkua niin kyllä lähtee nikottelematta.
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Kuuleman laturin diodit vois vaikuttaa hehkujen toimintaan.
Omassa 2L koneessa ainakin on semmonen ominaisuus että kun jälkihehku on päällä niin ei lataus jännite nouse yli akun jännitteen, mutta kun jälki hehku lähtee pois päätlä niin lataus jännite on normaali. |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
__________________
-78 niva terapia väline -89 lj 70 kauppakassi |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tänään pitästulla 11v hehkut suoralla pakko ohjaus napilla,uudemman läjän hehkut näytti erittäin samalta ni sellaset sitten paneskellaan.
Aattelin jättää rinnalle vanhan systeemin vielä,hommasin erillisen solenoidinkin et vanhaa systeemiä voi koittaa myöhemmin vielä elvyttää mikäli intoo riittää.. Tarttis ensin tehdä oikeitakin töitä muutama tunti ![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#7
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() |
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Missäs essonbaarissa nuo diodit on mukaan vedetty ja millä perusteella???
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Näyttää ainaki tuossa kytkentä kaaviossa menevän joku johto säätimelle joten voi kai ne diodit osaltaan vaikuttaa hehkujen toimintaan.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
bj40 hehkutus | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 31.03.2007 09:38 | |
Hehkutus ongelma | Ex_inkkari | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 21.07.2006 19:24 |
Patrolin hehkutus??? | MasaY | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 23.05.2006 16:45 |
bj:n hehkutus | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 28.12.2005 09:02 | |
hehkutus höikkää | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 24.10.2005 09:12 |