![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#19
|
||||
|
||||
![]()
Tässä muutama esimerkkikuva umpioiden ja sähköremonttien vaikutuksesta. Kyseessä normi pyöreä 7" umpio eikä Jeeppi, mutta vaikutus lienee sama autossa kuin autossa.
![]() 1: Paskat tuningumpiot, halpispolttimot ja 20 vuotta vanhat Tojotalaiset sähköt 2: Uudet Hella 7" H4 umpiot 3: Motonetin valmistama Motonet 'valovahvistin' Motonet 4: Philips +80% polttimot Kuten kuvasta näkyy, setti ei ollut yhtään hassumpi mutta valovahvistinsysteemi sai vaihtua perinteiseen reletyssettiin sillä siitä hakkurista tuli häiriötä lälläriin. Vartailun vuoksi Hella 7" H4 Super umpiot (+releytykset/johdotukset ja Osram +90%), vähän on toisen näköinen valokuvio: ![]()
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi (perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f) wonk.sytes.net/76s/ |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Mistä rj:hin paremmat välit?? | OffBeast | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 13.05.2010 17:55 |
Samuraihin paremmat istuimet? | KarvaTurpa | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.12.2009 16:25 |
Paremmat ajovalot | solihull | Tekniikka & Jutustelu | 48 | 18.09.2009 19:57 |
Ostetaan Suzuki sj 410 paremmat lehtijouset | jaakku | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 5 | 06.08.2009 17:27 |
Uudet paremmat nyyssit! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 18.12.2001 16:00 |