Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #6  
Vanha 08.11.2011, 11:33
Dojo Dojo ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 14.07.04
Sijainti: Ylä-Savo
Viestit: 146
Perusasetus

Mie laitoin -93 Bensa-pajeron (reilusti alle puolella budjetistasi, eli saat paljon uudemman ja hienomman!) samansorttiseen käyttöön, tosin kilometrejä olisi toiveissa tulla vähemmän. Aiempi oli 2000-luvun maasturi jossa alkoi kyrpiä ihan tosissaan se ainainen naarmujen, pohjakosketusten, sisustan sotkeentumisen yms. turhuuden pelkääminen. Pajeroa uskallan sikäli suositella, että hinnat on kai jollain lailla järjellisellä tasolla (vrt. Toyota), maasto-ominaisuudet jahtikäyttöön vähintäänkin riittävät (bensamallissa vakiona jopa takaperän paineilmalukko!), tilaa on hyvin säilytellä jahtirompetta yms. kontissa, ajo-ominaisuudet tiellä riittävät eikä omaan silmään ole vielä niin vanhanaikaisen näköinenkään.
Lumessa etenemiseen taitaa olla paras lääke se, että ostat hyvät ja tarpeeksi kapeat talvirenkaat ja pidät traktorikuskin numeron pikavalintana... ;D

Vaan onhan noita muitakin, ite katselin muutamia Cherokeita/Grand Cherokeita läpi ennen Pajeroon päätymistä - niissä ei oikein löytynyt tolkullisessa kunnossa olevaa, ja aika pienikokoisiakin ovat molemmat.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kertokaapa?? RANGE83 Tekniikka & Jutustelu 23 30.10.2009 10:41
O: metsästys vhf Mikedeus21 O/M/V Muut 2 13.10.2006 20:42
O: Metsästys vhf automallinen Mikedeus21 O/M/V Muut 4 02.06.2006 22:23
Mitä maksaa sika hyvästä naperosta? Tekniikka & Jutustelu 4 19.02.2006 15:51
***MYYTY***hyvästä kodista ei tietoa... Olppa Chit-Chat 2 02.12.2004 12:32


Sivu luotu: 02:34 (GMT +2).