![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
miks ei näihin sais tarvikkeena valurautakansia ? loppus se lotina
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Samaa miettinyt itsekkin,läpivirtaava valurauta kansi niin avot.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Miksei kunnollista kantta Palleron koneeseen?:
Tuo kansi on paljon parempi sulake kuin alakerta ![]() https://picasaweb.google.com/1000010...39941035486210
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. Viimeksi muokannut Gary Grand : 21.09.2011 07:12 Perustelu: kuvatus |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Mulla ei 14v. aikana ole mennyt yhtään venttiiliä tai kantta.
Missäs muuten koeponnistatte niitä kansia ja mitä maksaa?
__________________
www.mitsubishi4wd.com |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Kaverikin sanoi samaa ettei ole kuullut tästä "uudesta" tyyppiviasta vaikka onkin jonkin verran nuita pajeroita ropannut ja omistanut. Mutta tuo kansi kyllä kestää kunhan ei päästä lämpenemään ja muistaa lämmitys/jäähdytys käytöt. Moottorikoneistamot ainakin tekee nuita ponnistuksia,hinnasta en tiedä.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Eiköhän tuo kansivika ole siksi pinnalla tällä foorumilla, kun offihommassa vehkeet saa moukkua ja syötöt on tapissa, jolloin porsii kestävämpikin kansi kovien lämpöjen takia.
MT71: Jos kannen vaihto tulee eteen, niin multa saa halvalla uuden kannen.
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
|
#8
|
|||
|
|||
Hintoja...
Moottorikoneistamoilla onnistuu... Ylivieskassa Aution Moottorikonistamolla oliko 60€:a, ja sit Nivalassa Alumiinihitsaus E. Mäkikangas 65€:a (täällä ite käytin ku lähempänä ja pääsin iltasellakin paikalle). Ja jälkimmäisellä on vaihtokansiakin niin 2.5, kuin 2.8:nkin tarjolla. Kannet tulee sit uusilla pakovenoilla, jotka niistä voi mnnä poikki ja silleen... Eli vanha vaihdossa sinne.
|
|
#9
|
|||
|
|||
|
Sanokaapa Mitsun miehet mitä oireita ilmenee jos kansi on halki?
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Paisarissa pulisee, jäähdytinletkut kovana, putputtaa makean hajuista pakokaasua, hukkaa nestettä, öljyä nesteessä tai nestettä öljyssä. Siinä jonkinlaista.
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pajeron 2,5td kannet | JJ90 | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 31.05.2011 15:25 |
| Myydään / Vaihdetaan Pajeron ja L200 Kannet+SyöttöPumppu | T4KE | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 02.02.2011 09:30 |
| Ostetaan Pajeron 3.0 V6 6G72 kone / lohko/kannet | Rekisteröimätön | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 06.07.2010 23:11 |
| Ostettu 350 SBC kannet | Rytari | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 30.05.2010 22:00 |
| Myydään 6.2d kannet | henri1982 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 14.12.2009 21:56 |