![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Miksi se pitäis muutoskatsastaa??
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Ei kuulemma saa nuin vaan vaihella osia, rupes kyllä muutenkin se nysväämään sitä autoa ei mikään kelvannu..
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Alkuperäisen LN65:sen tehostimen saa toki laittaa ilman muutoskatsastusta, mutta LN110 simpukka ei kuulu samaan mallisarjaan, joten tarvii selvyyden osien soveltuvuudesta LN65 malliin (tällä LN110 mallin simpukalla siirrytään ilmeisemmin käyttämään Trailgearin tms Hysteerisarjaa) Riittäneekö pelkkä Trailgearin asennusohje/lappunen muutoskatsastukseen, tätä täytyy kysyä ihan paikalliselta konttorilta.
__________________
Vaik mää en mistään mitään tiedäkkään! |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Tuotahan vois kyllä rueta selvittämään.. Täällä tuntuu olevan taas semmonen asenne että mitään ei saa rakentaa, eikä muuttaa.. meni viime vuonna läpi kyselemättä samalla konttorilla tuo tehostin..
|
#5
|
|||
|
|||
![]() Perinteistä.Lainaus:
![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
sain toyotalta tommosen lapun missä on nuo omapainot ja kokonaispainot ln110:stä voi verrata tohon omaan, riittäneekö tuo, ja miten lie sen trailgear kitin kans kelpaakohan sille, varmaan siitäkin pitää joku todistus olla..
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
niin ja sitä n65 hiluksii on saanu ihan sillä ifs alustalla vuonna 86-88 siis sama kuin 110 hiluksin alusta.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Hiluxin muutoskatsastus?? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 15.03.2010 20:40 |
Kuvia LN65 Hiluxin ohjaustehostimen putkista | _Metal_ | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 15.10.2008 16:05 |
hj muutoskatsastus | proto | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 25.07.2008 20:16 |
bj:n muutoskatsastus | Tekniikka & Jutustelu | 52 | 25.07.2007 20:07 | |
Ostan hiluxin ohjaustehostimen kaikki osat | Mutamies | O/M/V Muut | 1 | 26.07.2004 18:15 |