Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 19.03.2011, 11:37
Heguli:n Avatar
Heguli Heguli ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 22.06.06
Sijainti: Espoo / Suomusjärvi
Viestit: 7.323
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bj Andy Näytä viesti
Kylillä oli aikanaan pari pontikan keittäjää joille tuli riitaa notta kummalla on tymäkämpää ponua.

No tilanne eskaloitui siihen malliin että sankarit käräyttivät toisensa. No se kumpi jäi jälkimmäisenä kiinni, tankkasi poliisin paikalle tultua näytiksi moottorisahan sillä ponulla ja tempaisi käyntiin.

Näin jäi pöytäkirjaan maininta että ärhäkkää on kun sahakin sillä käy. Ja tästä oli jopa pieni lehtijuttu aikanaan.

Eli erävoitto sillä kertaa...
Menee täysin aiheen ohi mutta jos nyt tämän kerran. Nuorena keitettiin poikien kanssa omenoista, sokerista ja hiivasta "mäskiä", joka sitten kotitekoisin vehkein tislattiin jäykäksi tavaraksi. Koululla mut epäili, onko kyseessä ollenkaan kunnon aine, kunhan pojat kehuskelee. No, me kutsuttiin luokkatoverit paikalliselle urheilukentälle ja tankattiin sellainen polttomoottorilennokki meidän tentulla. Komiasti pörähti käyntiin ja tuttu sillä tovin lenteli ilmoissa. Siihen loppuivat jutut meidän tislaustaidoista.

Niin ja mitään yllä kirjatusta en oikeudessa tunnusta.....

Ja lisäyksenä vielä, että se "jäykkä" oli kyllä aivan perkeleen pahaa. Vaikka sitä kuinka lantrasi, niin aina maistui pahalta. Ehkä meillä ei sittenkään ollut koko prosessi ihan hallussa.
__________________
Tumpula Racing Team
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Terrano I:ssä nopeusmittari ei toimi ja bensiiniä vuotaa. ylipaila Tekniikka & Jutustelu 1 20.01.2010 19:54
Moniko palstalaisista lähtee aamulla jahtiin Teppo2 Chit-Chat 37 21.08.2009 07:24
Moniko on kilpaillut? Chit-Chat 23 21.11.2004 22:13


Sivu luotu: 14:06 (GMT +2).