![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Alustan kulumat on just noiden 1.9 koneellisten ongelmia. Takajarrupaloja syövät aika kivasti. Moniurahihnan katkeaminen aiheuttaa pahvisen jakopäänkotelon änkeytymisen jakohihnan väliin noissa 1.9 koneissa. Laatikoita on töissä duunissa korjailtu tosi vähän, vaikka pääkaupunkiseudun kollegat kertoo laatikkovikojen olevan todella yleisiä. Oliskohan vaikutusta sillä onko autolla useita kuskeja, jotka ei välitä mistään mitään tai sitten auton omistaja toimii ainoastaan kuskina. Onneks insinöörit on suunnitellu Mersulle Viton ja A-sarjan sekä Opelille 1.9 Vivaron ja Vectran, riittää korjaamoille töitä
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
no oma kohtasia kokemuksia vitosta,ihan hyvä ajaa ja ollu ihmeen kestävä tosi huonol huollol,ny vaihettiin öljyt ,ajettiin varmaan kolkyttonnii ennen vaihtoo!kilsoja tulee noin tuhat viikos,urku auki motaril,ja ei aineskaa viel oo tarvinnu kävellä!
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Nykysellä on ajettu 270tkm ,-05 115cdi:llä .Kulutus osia menee ihan kohtuullisesti ,palloja,päitä,jousia,iskareita,polttimoita,
vaihelaatikon syyläri x2 ,lämppärin vastuspakka .Noi 04-08 mallit ruostuu kuulemma herkästi (Veho maalannut takuuseen noita) ja ompahan tuon ruostumisen havainnu tuolla liikenteessä. Tossa 115 mallissa hajoaa vaihdelaatikon jäähdytin(alkaa vuotaa) , kun on ihan alimmaisena keulassa ja jos ei hoksaa, että on tullu nesteet pihalle menee laatikkokin.Tosin toi laatikko alkaa sekoilee jos jäähytys ei pelaa.
__________________
- missing operating system - |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Kaverin 2001 110 cdi karmea ruostekasa ja tekniikassa laittoa ainakin riittävästi. Nykyisin nelikko, onko nyt 115 cdi ja teknisiä ongelmia riittävästi. Mm. tehot häviää ja palautuvat kun auton sammuttaa. Saattaa taas skulata kilometrin pari... Pahinta tässä on ettei huoltomieskään saa vikaa häviämään. Mä en kyllä koskin noiden 2 auton kokemuksella pitkällä tikullakaan.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty M-B vito 110td at | HCK | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 20.08.2010 09:50 |
| Myydään / Vaihdetaan Vaihdetaan MB vito alut | Jazzeri | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 22.01.2010 13:17 |
| Myyty MB VITO 110 cdi -01 | VooDoo Jeep | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 17.12.2009 21:27 |
| Myydään Vito -97 automaagi | Teukka | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 5 | 14.07.2009 20:33 |
| Myydään / Vaihdetaan MB Vito 112CDI -03 | suppe | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 29.05.2009 21:40 |