[QUOTE=sjeeppi;736573]
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L
Jeepissäsi on vakiona 27-spline versiot jos kyseessä on D30 ja D35 akselit eikä siihen ole tehtaalta 30-spline versioita saanutkaan. Chryco 8.25 perässä voi sitten olla 27 spline (vanhemmat) tai 29-spline (uudemmat) vetarit.
No tässäpä sulle miettimistä tai jotain muuta merkillistä.
Ostin tähän vm.90 jeeppiin etuvetarin ristikot ja kuinka ollakkaan nehän oli huomattavasti pienemmät kuin mitä oli paikoillaan, soitto usapartsiin ja se sanoi että sullahan on wagoneerin keula siinä pelissäs silloin. Kun sain ristikot usapartsilta ne oli sopivat.
Tämä etuakseli on alkuperäinen tehtaalla laitettu, kun en uskonut kävin vielä aroyhtymällä ja ne totes ihan samaa, kun Suomi auto on ja alunperin aroyhtymältä ostettu..... Onks mulla taas joku ihme spesuversio.
|
ABS jarrullisissa on isommat ristikot ja kait jollain randomilla niitä on heitelty muihinkin malleihin. Ei tuo ristikoiden pikkasen isompi koko kyllä anna mitään juhlimisen aihetta vetareiden kestävyyden kannalta.