Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #32  
Vanha 03.11.2010, 12:13
Bj Andy:n Avatar
Bj Andy Bj Andy ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 14.09.08
Sijainti: Lemi,land of red potatoes
Viestit: 6.255
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja nana Näytä viesti
Aikanaa ositusta hoitaneen juristin suusta: "ex puolisosi edustajanahan en voi kehoittaa teitä tekemään rikosilmoitusta....."

Eli ei tarvita ratakiskoa ymmärtääkseen tuon lauseen sisällön.. Siksihän ositus oli tappiollinen lasten äidille, kun oli vuosia kusettanut ja tehnyt velkaa toisen selän takana yms.. Mutta nyt kun on saanut kuulla, että taloa ollaan myymässä ja AVOT!! Unohtanu vissiin täti kertoa omalle juristilleen joitain olennaisia asioita.. Niin ja onhan myöntänyt, että hänellä on diagnosoitu tänä vuonna kaksijakoinen mielialahäiriö.. Ainahan sitä voi heittäytyä sairaaksi.. Kyllähän mun yks entinen eksä keksi, että sillä on paksusuolen syöpä... En sitten ottanu kyseistä äijänretaletta takasin, niin parantu yhdessä yössä
Ja juuri tuon menttaalipuolen takia kyseinen ämmä on alentuneesti syyntakeinen,ei ehkä lain mukaan,mutta kaikissa jutuissa syytekynnys on korkeampi kuin tavan terveellä tallaajalla.

Ja miksikö se advokaatti ei pysty perustelemaan??? No kun ei pysty,mutta asiakas vaatii niin jotain on tehtävä.

Sitten kun tuo talouspuoli on "kunnossa" eli talot myyty ja uusi hankittu,niin jos ja kun se malliäiti ei jätä rauhaan niin lähestymiskielto kannattaa hakea ennenkuin itellä,ja tenavilla prakaa pää.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Mitä karttaohjelmia käytätte ja mitä gps:ää? telipeto Tekniikka & Jutustelu 53 25.09.2008 06:37
Mitä peltivanneaihioita Tekniikka & Jutustelu 6 20.05.2007 21:29
Mitä noi tekee? Tekniikka & Jutustelu 4 26.05.2005 19:53
Mitä jäädytinnestettä? Mastodontti Vuosimallit 1984-1996 4 28.11.2004 10:17
Mitä jos? Tekniikka & Jutustelu 0 17.09.2003 20:08


Sivu luotu: 21:02 (GMT +2).