![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Kova katto toi sen verran ahdistusta että oli pakko asentaa yksi varauloskäytävä lisää. Kivasti muuttaa tunnelmaa kabiinissa.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() BJ-40 pumpun ennakon säätöä?
Säädin vähän ennakkoa kun joku sanoi että se voisi auttaa koneen lämpenemiseen. Onko järkeä säätää tuo niin kun kaverit neuvoo eli siitä vähän takas kun alkaa kilistämään. Mitä hyötyä ja mitä haittaa?
ennen jälkeen |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kai tuota enemmänkin uskaltais tönästä, tossa ei ole ehkä kuin aste jos sitäkään. Kulku kevenee. Mitenkähänpäin nuo kuvat on, onko tuo nyt varmasti aikaisemmalla päin...?
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Vahva käsitys on että lohkoo päin menee aikasemmalle. No täytyypä vaikka huomenna taas kääntää pari millii lisää ja testaa mitä vaikuttaa.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Vinkki: säädä ihan siihen tarkoitetulla mittalaitteella.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Se nyt olis ihan liian hitekkiä jos näitä oikeesti ruvettaisiin mittareilla säätämään
![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Sade päivä ja tylsää. Koristelin siten ratin keskiön. Merkin takana teksti 1939-1945. Mitä lie matskua kun ei ole magneettista, kiillottuu hienosti, kovaa, ei ruostu mutta tummuu. Olisko hopeaa?
Googlettelin että tää olis talvi ja jatkosodan haavoittusmismerkki. Näitä on löytynyt aikoinaan mm. kaatopaikalta. Viimeksi muokannut mikjus : 11.09.2010 17:23 |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Onks toi legendaarinen Finlandia 2k vai näänkö mie vaan harhoja?
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
Kuvittelin itsekkin että finlandiaa asentelin mutta kahvassa lukee jotain muuta (nordlamex?). Olis ollut yks finlantia 2k mikä mulla oli -74 taunuksessa joskus mut se oli jemmattu yhden hyllyn ja seinän väliin enkä jaksanut sen takia purkaa koko sydeemiä.
Viimeksi muokannut mikjus : 08.09.2010 20:41 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 5 (0 jäsentä and 5 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty BJ-40 Projekti | mss | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 05.06.2016 20:17 |
Myydään Bj-40 projekti | kares | O/M/V Ajoneuvot | 16 | 19.03.2014 23:04 |
Bj 40 projekti | _JT_ | Maasturiprojektit | 277 | 28.02.2013 22:09 |
M: TOYOTA BJ-40 projekti | tepa78 | O/M/V Ajoneuvot | 12 | 15.03.2008 15:47 |
Bj 40 -76 projekti | elhapero | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 04.03.2008 23:00 |