Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 08.07.2010, 09:55
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Laitetaas pari kuvat taas.

Eli kaaria tehdessä hitsailtiin lattiaan laput ja kaaren alapäihin toiset. Kopan vahvikelaput ainakin luulis olevan hieman ylimitoitettu, ku Tare löysi "sopivaa" n. 6mm paksua rautaa tuommoset palaset. Kaaren alapäihin sit tuli n. 3mm levyä jotka hitsattiin kiinni vahvikelappuihin ja pantiin vielä pultitkin lisäks, ettei tarvii kisa katsastuksissa kuunnella jurputusta.



Katon takareunaan ei sit tullukkaan alkuperäisiä Patrollin takakulmia, ku meitin mielestä se on härskimmän näköinen ilman niitä. Tare soittaa vielä varmistus puhelua kotiin, että saako olla vielä ens yön tallilla peuhaamassa



Hurttakin joutu oleen tallilla vahtimassa, ettei laiskotella


Aamulla ku oltiin kisoihin lähdössä siinä klo 6 aikaan, niin takakyljet oli vielä ihan laikukkaat, ku ei ollu maalit ehtiny oikeen kuivumaan Tarratkin uskalsi liimaa vasta Raision kisapaikalla



Nii juu ja hommashan Tare jo uuden hulluttelu projektin meille. Eli suzuki avo ja oikee takaovella varustettu...
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Datsuni on mun ratsuni... Taitaa sitä joutua runkoakin paikkaamaan... Tourinki Maasturiprojektit 33 14.03.2009 20:20


Sivu luotu: 08:22 (GMT +2).