![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Meni ainakin kisojen bonuspalkinto oikeaan osoitteeseen. Atv-puiston perällä olisi varmasti ollut vielä enemmän ympärikääntyjiä, ilman team pyykkipojan reitinaukomista mäen päälle ja ojan pohjalle... On toi askola kyl kumma paikka, kun sieltä ei pääse täysin ehjällä autolla pois, vaikka ei edes kisassa aja. ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
S10 teamiltä kiitokset kaikille mukavasta kilpailusta!
Muutaman vuoden tauon jälkeen lähdettiin taas harrastelemaan suunnistusta ja hauskaahan se oli! Alkuun meinasi olla vähän ATK-murheita (niinkuin aina..) mutta ne saatiin selätettyä S09 teamin ja Mylpyn avustuksella ja päästiin liikenteeseen. Kiitellä täytyy myös modi-Jeeppi tiimiä joka löysi meidän unohtaman puunsuojaliinan. Muutenkin tapahtumassa vallitsi hyvä meininki, niin järjestäjien, kanssakilpailijoiden kuin yleisönkin suhteen. Yhtään täyskusipäätä ei tavattu ![]() Kalusto kesti loppuun asti ja päästiin tavoitteeseen, eli saatiin puuhastella täysi aika. Ja tulokseenkin täytyy olla vähintäänkin tyytyväinen. Huipputiimit tekevät kyllä kovaa tulosta ja niiden tahtiin ei ole mitään asiaa näillä resursseilla. Kaluston kehittämislista kasvoi taas parin A4:n verran. Jos tätä hommaa lähtisi viemään eteenpäin, jätkät pitäisi pistää kuntokuurille. Lisäksi tarvittaisi toimiva huoltotiimi ja ennenkaikkea sponsoreita. Halukkaat saa ilmottautua vaikka yksityisviestillä ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Team pyykkipoika KIITTÄÄ kisajärjestäjiä ja kaikkia jotka oli osallisena hienon kisan toteuttamisessa. Ja KIITOS bonuspalkinnosta.
Aki antoi kunnian mulle toimia kiitos viestin laatiana koska se ei saanut lumesta tarpeeksi ja lähti laskettelemaan ![]() Kiitän Akia,Pasia ja Juhista hauskasta matkaseurasta Ja huollon miehiä Makea Ja Jarnoa ensilukkaisesta huollosta joka kohdistui enempi miehiin kuin LJ:hin vaikka hajoshan LJ:stä yks sulake ![]() Ja Kiitos muille kilpailijoille hyvästä kilpailuseurasta ja yleisölle jotka kannusti tarmokkaasti lumessa etenemistä.
__________________
Missä on tahtoa, siinä on tie hojolla se etanakin arkkiin pääsi Mikkelin Offroad Club ry harborcruisers |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Montenegro Racing 15 kavi taas kisoissa korjaamassa autoa. Heti alkuun etuperän välitykseen iski hammaspeikko, joka aiheutti muutaman tunnin puuhastelua ennen kuin toinen akseli saatiin alle. Varaosien saamisesta älyttömän isot kiitokset Japelle joka suostui myymään vara-akselinsa, ja kallioporauksen hepuille korjaustiloista. Akselin vaihdon jälkeen ehdittiin hakea muutama rasti kunnes vaihteisto alkoi temppuilemaan. Ajeltiin sitten toiste tamppaamia uria ja haettiin helppoja rasteja pintakaasulla. kiitokset kuitenkin kaikille, jotka meitä jeesasi kisan aikana sekä tietenkin kilpailunjärjestäjille.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Ypyrin ylittäjät kiittää vaativista maastoista maanomistajia ja askolan offareita vaativista kisoista.
Yllätys oli pistemäärä verrattuna muihin ja varsinkin protoihin, olis kai pitäny ilmoittautua protoihin ![]() No taisi kaikilla protoilla olla tekniikkamurheita tai motivaation puutetta, joten se saattaa selittää osaltaa tuota...? Toisaalta alkukisa meidän osalta oli paljonkin tuota auraushommaa ja hermostuttavaa odottelua ja ihmeteltiin miksei puoleenkisaankaan mennessä yksikään proto ollut täällä ajanut.. Opittiin se ettei lähetä avoimille paikoille puskemaan umpeen, vaan tietoisesti haettiin rasteja puustoisimmilta paikoilta joissa maassa oli vähemmän lunta. Tuntui tuo suikkeli etenevän kohtuullisesti umpeenkin kun käytti ahkeraan pakkia. Rengasvalinta oli ehdottomasti paras mahdollinen olemassa olevista, leikattu pokkeri ![]() Putsas ittensä kiitettävästi kunhan hieman pyöri. Harmi homma tosiaan tuo satama-hampuusien keskeytys ihan loppukisoissa noinkin pieneen tekniikkamurheeseen, mutta huolto ei ilmeisesti ollut varautunut vaihtomaksaan tjs.. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ladoga 2010 | myllis | Tapahtumat | 224 | 03.05.2011 11:38 |
officross SIIRETTY 5/2010 | VooDoo Jeep | Tapahtumat | 152 | 03.05.2010 20:55 |
Offivarusteen TalviEksytys 2008 22-24.2 | Kentsu | Tapahtumat | 284 | 10.07.2008 12:22 |
Offivarusteen TalviEksytys lll Kilpailukutsu-07 | Kentsu | Tapahtumat | 171 | 07.11.2007 12:23 |
Offivarusteen TalviEksytys 2006 | Kentsu | Tapahtumat | 139 | 26.02.2006 18:41 |