![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Mites jarrutukset? Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Cooperin STT:t on hjuvat!
Kolmatta talvea nyt alla, eikä ole kertaakaan tarvinnu miettiä täällä vetelässä etelässä että vaihtaisin pitävämpää (esim. nastarenkaat) alle. Tänä talvena on muutaman kerran ollu semmonen "jaa ai näin" elämys jarruttaessa erittäin liukkaalla, mutta kun pitää järjen mukana ja pikkusen ennakoi, niinkuin muutenkin pitää näiden rohlojen kanssa, niin pärjää yllättävänkin hyvin. Olleet ympäri vuoden alla syksystä 2007. Niin, eihän tää nyt liity S/T:n ominaisuuksiin mitenkään...kiitos ja anteeksi!
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
|
#3
|
||||
|
||||
Jarrutus
Muutaman kerran risteyksessä on ABS alkanut nylkyttää. Ollut sellaisia tosi liukkaita paikkoja. Oma mielipide Wranglerin ABS jarriusta on, että pidentää jarrutusmatkaa huomattavasti. Mielummin olisin ilman niitä. Onhan se kiva ohjailla jarrut päällä, mutta kiva olisi pysähtyäkin.
Jäisiellä tiellä vedin ojasta auton. Tavallinen vetoköysi katkesi pari kertaa. Kaksinkertaisena sitten kesti vetää auton ojasta pois.
__________________
Just do it Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997 Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000 Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive |
|
#4
|
||||
|
||||
Testattu
Juuri tulin ajamasta. Koko päivä metsässä ja osin hiekkakuopalla. Hienosti 31" Coopereilla eteni. Luulin lukottoman lähes vakion Jeepin tuntuvan mopolta kisapeliin verrattuna, mutta yllättävän hyvältä tuntui. Vain yksi hiekkakuopan mäki jäi ajamatta. Muuten eteni omin voimin kaikki reitit.
__________________
Just do it Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997 Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000 Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| M: Cooper Discoverer M+S 245/75-16 | AriW | O/M/V Renkaat ja vanteet | 2 | 11.04.2008 10:07 |
| Cooper Discoverer ATR | legro | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 17.03.2008 22:01 |
| M: Cooper Discoverer 31"X10.5"X 15" | karza | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 04.02.2008 19:23 |
| 265/75-15 Cooper Discoverer M+S | Gemari | O/M/V Renkaat ja vanteet | 2 | 04.01.2006 12:06 |
| "M" Cooper Discoverer AT 31/10,5/15" | HEKULIINI | O/M/V Muut | 22 | 13.06.2005 09:49 |