Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #29  
Vanha 04.01.2010, 22:48
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Njaahah, no tietysti jos ei ole stefalle paikkaa niin sitten ei voi tietysti stefaa laittaakkaan

Iso ristikko pitäisi kestää aika paljon paremmin, kunhan itse ristikko on kunnollinen. Eli siis tässä pääsee siihen että jos ostaa perushalpiksen niin ei välttämättä kestä juuri mitään. Mittausten mukaan Spicerin orkkis 760-x ristikon pitäisi kestää huomattavasti paremmin kuin esim. saman ristikon vanhempi malli 297-x - joka on siis ihan samankokoinen. Sitten taas 260-x (pikkuristikko) on huomattavasti vielä 297-x:ää heikompi.

Mutta nuo on tietysti teoriaa siinä mielessä, että tosielämässä se kestävyys katsotaan. Joka tapauksessa useiden eri lähteiden tekemät mittaukset ja testit kertovat että 760-x ristikko on selkeällä erolla noista vahvin. Mistä niitä Suomesta saisi helposti ja halvalla, on taas toinen juttu. Ainiin, olishan sitten tietysti vielä CTM:n superjointit jos joku hullu niitä suostuu ostamaan
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty "kaki" Cherokee kaistapää O/M/V Ajoneuvot 8 16.07.2011 08:02
Sj 410 (Nippon) myyty uuteen kotiin MikkoS Maasturiprojektit 100 16.02.2011 23:06
USA:n talous nousuun sotilasajoneuvotuotannolla? Urbancityboy Chit-Chat 3 06.11.2009 23:11
Kesäksi uuteen kotiin. Just joo... Aku Chit-Chat 20 29.05.2007 21:41
Pörssikurssit ylös - Suomi nousuun! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 27.08.2003 09:00


Sivu luotu: 19:56 (GMT +2).