Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.11.2009, 20:16
L-200:n Avatar
L-200 L-200 ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 28.07.04
Sijainti: Äänekoski, Finland.
Viestit: 2.158
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jappe Näytä viesti
Rikosilmoitus tehty ja kotiin tuli siitä lappu. Se pitää lähettä vakuutusyhtiölle. Ei mennyt suoraan. Poliisi näköjään tulkitsi asian varkauden yritykseksi, koska autossa oli käyty sisällä. Vakuutusvirkailija sanoi ettei mene ilkivaltana kun sisällä on käyty. Lisäksi selvisi, että varkausvakuutuksen voimassaolo lakkaa jos ikkuna on rikki. Auto vietiin pikaisesti korjaamolle, koska varkausvakuutus ei ole enää voimassa.

Jännityksellä odotan maksaako vakuutusyhtiö. Siis ei ole ilkivaltaa koska sisällä on käyty ja varkausvakuutus ei korvaa koska ei varastettu (tämä siis koettu aikaisemmin Pohjolan kanssa) Lisäksi varkausvakuutus ei ollut voimassa enää ikkunan rikkomisen jälkeen.

Öööh.. täh.. pitääkö varkaan mennä ovipellisät läpi että vakuutus korvais... kyllä yleisin keino on kiveä lasin läpi...
Lasi rikki, ei korvata..... WTF

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 06.11.2009, 20:41
Lamanka:n Avatar
Lamanka Lamanka ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.08.09
Sijainti: Riihimäki
Viestit: 129
Perusasetus

If on maksanut kiltisti aina kun joku on mun autoja kolhinut liikeenteessä, vaikka ei itsellä Ifissä vakuutukset olekkaan
__________________
HOK Ry
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 07.11.2009, 08:00
tomba83:n Avatar
tomba83 tomba83 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 19.01.09
Sijainti: isokyrö
Viestit: 155
Perusasetus

itellä mentiin autoon ja matkaan lähti mankka kasa työkaluja ja gps tein rikos ilmootuksen ja arvion vakuutusyhtiöön viedyistä tavaroista ja koska omaanikin oli menty lasin kautta vein vielä vakuutusyhtiön piikkiin sisäpestäväksi koska lasista jäävä tomu uppoutuu penkkien verhoiluihin ja särkee penkit ja vakuutus korvas kaiken
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Autotallin vakuutus ja tulityöt Arska-tehtaalta Chit-Chat 19 09.03.2007 22:20
Vakuutus maksuista Tekniikka & Jutustelu 4 08.02.2006 21:51


Sivu luotu: 23:16 (GMT +2).