![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Inspiraation puute vaivaa.. Eli tallissa pötköttää penkki ja auto firman pihalla. Enkä minä siinä niin usein istu että pitäisin kiirettä asennuksilla :-)
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]()
__________________
RJ,Runner,LandRover,Hilux,Hilux,LJ,Hilux,W/T, SJ410 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
itelläni jakolaatikon tuenta mallia jäykkä, eikä ole mitään onkelmia sen suhteen. Että "puslat" voipi tehdä vaikka umpiraudasta, toki se pultin reikä siinä on hyvä olla.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Edelleen on jakis "väliaikaisella" kummityynyllä kiinni ja hyvin on mukana pysynyt. Täytyy alkaa tekemään jostain holkkeja väliin. Alumiini tai nailon tankoa vaan ja reikä keskelle. Tosin taitaa mennä ensivuoteen tuokin homma. Alkaa olla kaikenlaisia pikkujouluja ja koulutuksia loppu vuosi täynnä ja kai se joulukin täytyy välissä viettää. Aika ei vaan kaikkeen riitä vaikka mitä tekee. Nyt on sentään pakoputki melkein kunnossa, kun sekin meni hajoamaan kantoon viime mettäreissulla. Enää ei ainakaan samasta kohtaa voi jäädä kantoon, sillä menee korin ja rungon välissä ja laatikon kannatinpalkin yläpuolella piilossa..
![]() ![]() Viimeksi muokannut kuningaskulkuri : 04.11.2009 20:27 |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Pysy sentään pakoputki kotiin asti kasassa
![]() ,jatketaan paikkausta lisää ajan kanssa...
__________________
RJ,Runner,LandRover,Hilux,Hilux,LJ,Hilux,W/T, SJ410 |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Hyvin pysyi. Jatkellaan joo kun on aikaa ja pelaillaan vaikka samalla sivussa seurapelejä, vai kuinka se menikään ;-)
|
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() ![]()
__________________
RJ,Runner,LandRover,Hilux,Hilux,LJ,Hilux,W/T, SJ410 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Pitkä Suikka avoksi? | kuningaskulkuri | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 04.09.2009 13:47 |
Ostettu Suikka SJ*** | -ja- | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 27.11.2008 16:42 |
Suikka Sj 410 ja SOA | spede80 | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 23.11.2008 21:10 |
M: suikka 410 -83 | suikkeli | O/M/V Ajoneuvot | 20 | 01.12.2006 21:05 |
Ostetaan pitkä Suikka | jjjlaunonen | O/M/V Muut | 0 | 17.12.2005 00:28 |