Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bänkster
Kenttätutkimusta tehneenä minunkaan mielestä ajopäivien vähentäminen ei ole varteenotettava idea, koska vähästä on paha vähentää ja sit käy juuri niinkuin Issu sanoi.. 
Ehkä sitä hintaa voisi sitten vähän korottaa (nyt menisi sopivasti kaikkien muittenkin hintojen korotuksen piikkiin  ) jos se yhtään auttaa.
|
Kunhan hiukka herättelin

Eipä tuo kommenttini liittynyt talouteen joten ei olla tähän tietoon hintoja korottelemassa kun tuo viinaverokin nousi
Ja tiedän senkin, että päälekkäisyyksiä suunnistuskisojen kanssa tälle vuodelle on valitettavasti osunut luvattomankin paljon, mutta kun päätämme päivät jo edellisenä vuonna joulukuussa niin emme pysty muiden järkkäämiä kisoja ottamaan huomioon kun ei ole päivistä tuossa vaiheessa tietoa
Mitä sitten noihin ajopäivien määriin tulee niin niitä on vuodelle 2009 kaikkiaan 21 eli melkein joka toiselle viikonlopulle. Tuollakin määrällä reitit kuluvat ihan kohtuullisesti (kohtuuttomasti) ainakin jos ajatellaan pikkupyöräisten liikkumista reiteillä.
Ja sanotaan nyt sekin, että ajajia on päälekkäisyyksistä huolimatta ollut ihan sopivasti eikä päivystäjien ole tarvinnut yksikseen nuotiolla istuskella, mutta enemmänkin toki olis mukaan mahtunut.