Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 23.08.2009, 20:53
RuF:n Avatar
RuF RuF ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.08.06
Sijainti: Toholampi
Viestit: 168
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mazatus Näytä viesti
Onkos se niin vanha kone...hmm onkohan siihen tapahtunut mitään päivityksiä eli onko hevosia saman verran kuin gr:ssä ja tuossa uudemmassa korimallissa. Sitä vaan mietin että onkohan siellä yhtään niitä hevosia piilossa että kestäisikö kone, ja saisiko siitä yhtään lastuttamalla/ohjelmoimalla lisää voimaa
Voihan siinä olla jo sähköinen ruiskutuspumppu, GR:ssä on ainaki ollu, ei välttämättä täällä suomessa. ja cooleri on kans, mikä on GR:ssä omasta mielestä iso puute

__________________
"Yks iso on parempi ku kaks pientä"

Nissan Patrol GR Y60 RD28T vm-91
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 23.08.2009, 21:53
Mazatus Mazatus ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: oulu
Viestit: 22
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rälläri Näytä viesti
Kiitos ehdotuksesta mutta jos se olisi grand-cherokee niin pitäisi olla uudempaa korimallia.

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja RuF Näytä viesti
Voihan siinä olla jo sähköinen ruiskutuspumppu, GR:ssä on ainaki ollu, ei välttämättä täällä suomessa. ja cooleri on kans, mikä on GR:ssä omasta mielestä iso puute
Ok...eli ei mikään aivan uusi laitos tuo moottori, mutta eihän se sitä meinaa että se olisi huono.


Mutta laskeskelin tuossa noita tulevia kilometrejä ja vaikka työajoja ei tule autolla yhtään niin helposti saan kerättyä sen 15tkm mittariin vuodessa metsästys ja kelkkailu reissujen takia ja se alkaa olemaan siinä rajoilla että melkein kannataa ajaa 10 litraa kuluttavalla diiselillä ennemmin kuin bensalla koska nuo jeepit ja ML:llät on syöppöjä bensana...varsinkin jos noita bensoja alkaa polkemaan reilummasti niin vievät helposti 13-14litraa sadalle kun taas diiselissä se ei niin paljon vaikuta, ainakin omien kokemusten mukaan.
Ja kyllä tuo vm 2000-> Terrano alkaa mielyttämään jotenkin ulkoisesti ja muilta ominaisuuksilta, vaikka ei tuo ihan viaton vehje olekkaan, ilmastoinninkennot, virtalukot yms. Pitäisi vielä katella läheltä auto jota kävisi koeajamassa että miellyttääkö se puoli.
Lukkoahan noissa ei taida takana olla mutta saisikohan mistään. Kai siellä kitkalevytyyppinen perä on että pystyykö sitä tiukkomaan ja huoltamaan helposti.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostetaan Ostaisin renkaat 265/70 16 tai joku muu koko 16" Rekisteröimätön O/M/V Renkaat ja vanteet 2 04.08.2009 18:41
Minkä auton akselit allu-85 Tekniikka & Jutustelu 7 05.01.2009 19:32
Minkä ostaisi? Nerd-O Tekniikka & Jutustelu 17 17.06.2007 21:40
Ostaisin Unimogin PTO kardaanin 421 -malliin O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 20.09.2006 20:00
ostaisin 6x16 vanteet HJ:n alle hoojii O/M/V Renkaat ja vanteet 0 04.09.2006 13:51


Sivu luotu: 13:11 (GMT +2).