Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 20.08.2009, 10:35
härdelli:n Avatar
härdelli härdelli ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 01.12.06
Sijainti: Kuopio
Viestit: 568
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Luigi81 Näytä viesti
mulla oli tommonen vm.90 323 pari vuotta ja jarruputkien nippoja oli kokeiltavana n.4 eri tyyppiä kun korjaamolla siihen takajarruja tein...joko eri kierteellä tai kartiokulmalla...ilmausruuvejakin kai 3 erilaista... tehtaalla lyövät sitä osaa mitä sattuu sinä päivänä käteen saamaan... kyllä noihin vaihtoehtoja löytyy lähes joka osaan. itellä oli hyvä kun auto oli nosturilla ja asiantunteva varaosapalvelu vieressä... "koitas jos toi sopii...."
Ymmärrän kyllä jos parikin vaihtoehtoa olis, mut toiselle yrittämälle nappas oikeenlaiset kengät(323:n) mut tuuman tai pari liian isot 626:n rummut. Eihän siinä heittäny ku halkaisia ja pulttien määrä. Eipä älynny katsoa laatikkoon ennen ku oltiin jo ihan muualla ku ko. liikkessä.

Ei ihan joka 323:ssa ole 5 pulttisia rumpuja. Eri asia on (gtx?) ja gtr. Niissä onkin jo levyt.

Eli yhteen vetona vois sanoa, et jos siellä tehtaalla laitellaan mitä sattuu osia, niin samaa harrastetaan näköjään joissakin varaosa liikkeisäkin.

Edittiä. Pohdittiin silloin, et kohta loppuu mazdojen mallit ja rupeevat tarjoamaan kokonaan eri merkin osia, esim. mb tai joku muu vähemmän japanilainen merkki.

Kolmesti tilattiin "käypäsiä osia" loppujen lopuksi oikeat osat olisi ollu hyllyssä. Ja mainittakoon, et rekisteriote oli jo toisella kerralla mukana.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin.

Viimeksi muokannut härdelli : 20.08.2009 10:39
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Millon on Kuopio miitti VonLeka Tapahtumat 3 24.11.2007 16:12
Ostetaan patroliin napalukot, 3.3diesel, kuopio VonLeka O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 18.11.2007 15:39
Jos Jeep hajoaa välille Kerava - Kuopio Saija Chit-Chat 6 03.08.2007 07:05
Von jotain Kuopio Bruno Chit-Chat 50 09.07.2006 09:20
Kuljetusta tarvitaan Lapinmaa - Kuopio (Järjestyny Kupla Tekniikka & Jutustelu 0 04.03.2005 17:55


Sivu luotu: 13:23 (GMT +2).