![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Joo on SuperMirahirviön kone. Tuli ostettuu joskus heräte-ostoksena ennenku oli ees autoa ![]() 115hp vakiona, joten joutuu alentamaan tehoa muutoskatsastukseen. Kyl oli muuten hankala sovittaa se tonne Nivan pellin alle tällee vasta-alkajalta. Etuperän, koneen ja vaihdelaatikon korvakkeet uusiks. Vaihdelaatikol ja jakolaatiko joutus rälläköimään aika paljon tilaa. Öljypohjaaki joutus leikkelemään ym... Saitko perän jo paikalleen?
__________________
Niva- ei tarvitse katua |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Juu perä on paikoillaan ja homma toimii.
Juu varmaan siinä vähän joutuu tilaa tekemään ja sen etuperän takia joutuu kaikista vaihtokoneista muokkaan öljypohjaa. Mutta kyllähän se liikahtaa ihan miehekkäästi sillä koneella varmasi ![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Perhana ku jyrisee. Ekana luulin et taka perä mut ei taida olla se. Hmm pääseeköhän tuo taka akseli jotenkin liikkumaan ku tuntuu että kardaanin takempi ristikko jyrrää ja se on hangannut niitä kardaaniin ja laipan puolen päitä yhteen. et niinku pääsis normaali ajossa kulma niin jyrkäksi et siksi hankaa. En vain kyll oo huomannut että se akseli liikkuis. Jaksais vain tutkia tarkemmin.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
ABS ja rengaskoon muutos? | wikke | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 04.03.2008 21:09 |
Välityksen muutos? | P.J.S. | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 16.07.2007 12:50 |
Tulipelti muutos!? | SoSo | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 25.09.2006 18:29 |
N2 muutos N2G | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 25.08.2006 19:41 | |
lada maastoautoksi | jeeppi-eki | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 27.09.2004 19:50 |