Lainaus:
quote:
tämä on näköjään taas aihe missä negatiivinen sanottava poistetaan ainakin nyybinä kirjoitetut,
tossa oli aikasen paljon negatiivista joku kirjoitellut ja kyllä mielestäni oikeassa oli koska akk raiskaa tämänkin lajin !
eikä tosta akk:sta kukaan mitään hyödy ne vaan korjaa potin.
toivotaan että kukaan ei sotke akk:ta ja maastosuunnistusta toisiinsa!
lisenssit pois fun-luokalta tai oikeestaan kaikilta luokilta.<img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle>
"maastoautossa on jäykkä etuakseli"
Eastcoast Offroad ry #1
montenegros #44
tako racing team #1
|
Ymmärtääkseni Harraste-Standardia ei ajeta virallisena luokkana,joten siihen saa ostettua paikan päältä kertalisenssin.
Muistakaahan että lisenssin,oli se sitten kerta tai vuosilisenssi,mukana tulee aina myös tapaturma vakuutus.Ei se pelkkää rahastamista ole.
Itse pidän Trialia järkevämpänä lajina sääntöjen suhteen,koska ne laatii "virallinen" taho,eikä joukko suuriäänisiä harrastajia tai varaosatoimittajia.
Entäs kun nämä nykyiset "aktiiviset" suunnistuksen sääntöjen "luojat" jostain syystä vetäytyvät toiminnasta,muuttuuko säännöt taas uusien vetäjien myötä?
Suzuki "Longtail Rabbit"
Tiny Tools Racing