![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#6
|
||||
|
||||
GMC CCKW 2½-ton 6×6 truck
Jos kesto epäilyttää, niin ratkaisu voisi olla maastokuorma-auton jakolaatikko. Niitähän on montaa eri kokoa. Pienimmät melkein maastohenkilöauton luokkaa, isommat valtaisia laitoksia.
Multa löytyis sota-kempsun jakoloota. Ei ole mikään valtaisa. Iso puoli 1.16 ja pieni 2.63. Ohessa yksi kuva, lisää löytyy googlesta --> https://www.google.com/search?q=GMC+...Ag&sclient=img Lootan sisällä on jonkin verran pintaruostetta, mutta kaikki pyörii herkästi käsivoimin. Saattaisi jollottaa moottoritiellä, mutta sinun käytössä ei.
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostettu Portaali projektiin jakolaatikko | VilleV | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 29.11.2017 11:29 |
| Myydään Penkit 1+2 projektiin | ArtoM | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 11.10.2016 19:37 |
| Ostetaan kierrejouset hj60 projektiin | big j | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 04.01.2012 14:08 |
| Ostettu Panhardit BJ projektiin | plejman | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 15.06.2009 13:57 |
| HILUX projektiin kierteet | jussithegreat | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 02.04.2009 19:46 |