Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 25.10.2023, 13:07
veijon-esso:n Avatar
veijon-esso veijon-esso ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.08.06
Sijainti: Vantaa
Viestit: 2.536
Perusasetus

No juu, jakiksen kun sai paikalleen niin piti hieman tutkia oven tarkareunan kohdilla olevaa korinkiinnikettä joka oli helman vierestä revennyt hitsisauman vierestä. No mutaahan se oli täynnä ja pehmentynyt, samoin kuin B-pilarin alaosa. No pilari on jo korjattu, siitä ei tietokone anna nyt siirtää kuvia jostain syystä mutta korinkiinneen irroittelusta sentään sai tämän kuvan siirrettyä:


Mutteri lähti tietysti pyörimään palkin sisällä, joten yläkautta reikää lattiaan jotta pääsi kaivamaan mutterin pois. Näköjään tämäkin homma vähän laajenee, nuo pitää varmaan kaikki avata apparin puolelta että koria saa tunkattua ylöspäin sen verran että pääsis korjaamaan edes kohtuudella. Ja veikkaampa ettei noista pulteista monikaan lähde irti kuin palasina.. hieman syksyksi ohjelmaa, no onneksi tohon ei tarvita mitään kalliita osia tms, pelkää työtä lähinnä.
__________________
"Niin metsä vastaa, kuin sitä kynnetään". K.Viikate

”Mielummin ajan mutarenkailla talvella kuin talvirenkailla mudassa”. Veijon-Esso
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 3 (0 jäsentä and 3 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
blazer 6.2d Tekniikka & Jutustelu 6 27.08.2007 20:24
M/V: Blazer k5 K5 O/M/V Ajoneuvot 1 16.06.2007 20:32
O: BLAZER O/M/V Muut 3 23.01.2005 14:19
M:Blazer 6,2D ari O/M/V Muut 0 16.02.2004 19:26
m blazer k5 O/M/V Muut 0 11.02.2003 16:37


Sivu luotu: 17:43 (GMT +2).