Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 23.08.2022, 06:26
turakki turakki ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 28.11.03
Sijainti: Hämeenkyrö, Finland.
Viestit: 939
Perusasetus

Kävinhän minäkin tuollaisen kokeilemassa ostomielessä viime talvena. Plussia selkeästi hyvä maavara ja simppeli alustarakenne. Ykkönen on tosiaan lyhyt, ja auto oli muistaakseni kohtuullisen ketterä kääntymään. Konehuonekin oli sellainen 80- lukuinen, ei täynnä turhaa tavaraa. Ylipäätään kapine näytti helposti remontoitavalta. Vetotapa oli valittavissa kytkimestä.
Jätin ostamatta kahdesta syystä. Ajoasentoa en saanut sopivaksi. penkki itsessään oli yllättävän hyvä. Ratin säädöt olivat kehnot. Ranne- ja olkapäävaivaisena ruori täytyy saada lähelle. Pituutta on kuitenkin 185, niin keskikonsolin tarpeettoman terävä kovamuovikantti painoi kaasujalkaa. Toinen syy oli vaihteisto. Hakusessa oli terveydellisistä syistä ensisijaisesti automaattivaihteet, tähän niitä ei saa.
Viisitoista vuotta sitten olisin hyvinkin tällaisen voinut ostaa. Huonon tien autona kokoluokassaan mielestäni vakuuttavin.

Vastaa lainaten
Vastaus

Luokat
dacia, duster, korotus, rengasmuutos


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Plymouht trail-duster 360v8 -76 tapsa4x4 O/M/V Ajoneuvot 5 26.09.2013 20:38
Ostetaan Etukardaani -76 ramcharger/ trail duster tapsa4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 25.09.2013 16:15
Myyty Plymouth Duster HannuNurminen O/M/V Ajoneuvot 0 18.05.2011 08:06
Sir Paul Duster MK Chit-Chat 2 15.03.2005 08:16
myydään plymouth trial duster O/M/V Muut 0 05.01.2004 12:38


Sivu luotu: 17:29 (GMT +2).