Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #25  
Vanha 01.11.2020, 14:41
Jull Jull ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 28.08.05
Sijainti: Lieksa
Viestit: 654
Perusasetus

Nopean/hitaan rattaissa ja akselissa oli siis sen verran sanomista, että jakolaatikkoon vaihtui RJ:n vastaavasta käytännössä kaikki sisukset. Erona vaan hitaan himpun verran tiheämpi välitys.

Rattaiden pronssihelat oli noissakin uusilla. Helat meinasi olla tiukassa löytymään kun näytti ensin, että Toyota ei myy pelkkää helaa ilman ratasta. Mutta ihan alkusarjan HJ60:n osaluettelosta irtohelalle löytyy numero (https://partsouq.com/en/search/all?q=9099973089), hela on muuten sama mutta viitisen milliä pitempi. Joten lyhennys/prässäys/koneistus niin helat oli uusittu, kuvassa vielä akselin ja rattaiden liukupinnat hiomatta.




Maalailua/lasikuulapuhallusta, jonka jälkeen paketti kasaan.













Laatikon kanteen uusi muovinen kartiorengas ja kepin päähänkin sen muovisen helan meinasin uusia.




Laatikkopaketti alkaa olla ulosottoa ja öljyjä vaille valmis.

__________________
BJ75
SLCK #274
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Bj75 pakettiauton "kovat" takapenkit Erion O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 12.06.2018 08:51
Nopeusmittarin vaijeriin "" T-kappale"" Hodarin automaatin päivitykseen BJ-40/76 Tekniikka & Jutustelu 7 26.04.2015 22:05
Ostettu 35",36" tai 37" renkaat 15" reiällä ja 10", vähintään -44 et japsijako vanteet Dectane O/M/V Renkaat ja vanteet 1 19.01.2013 15:02
"nysäakseli" miten virheetön sen tarvii olla?edit, entäs "hubi"? lacrits68 Tekniikka & Jutustelu 5 17.04.2011 17:00


Sivu luotu: 14:11 (GMT +2).