Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 03.09.2020, 15:00
GrapL GrapL ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 16.09.11
Sijainti: Savonlinna
Viestit: 245
Perusasetus

Ajattelin tuossa sunnuntaina että nyt ois aika viimein tehdä kuntoon etusisälokasuojaan rungon ja lokarin väliin roiskekumi. Jonnekki oli puolet alkuperäisestä kadonnut niin lentää kaikki sonta aina flektille ja sitä myöten pitkin koko konehuonetta. Samalla tuli konetta pestyä ulkoa kun käryää öljy pitemmässä matkassa. Ei oikeen saanu selvää mistä se tippasee kun niin vähäisesti ettei maahan putoa paikallaan.

Hommahan alkoi tietysti näin:


En tiiä mitä tässä nyt tapahtunu kun 2kpl pinnapulteista tuli kierteet mukana ja yks napsahti poikki Ja eikun purkamaan:


Eli paljastu myös semmonen seikka että jos jättää napalukonrungon kiinni sormitiukkuuteen on se hyvin laakerin vesivoiteluun käypä toimenpide. En sis koskaan ollu ite tätä purkanut. Välystä en juuri tuntenut mutta ilman jarrusatulaa tuntui selkeää karheutta. Samaan settiin siis laakerit ja pinnapultit tähän nurkkaan uusiksi.

Jostain kumman syystä "rengasmeteli" puolittui ja 80 pinnassa jyrinä hävisi..
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Käyttöpeli HJ61 joka muuttui harrastepeliksi Toyota HJ Maasturiprojektit 65 11.02.2019 18:45
Myydään / Vaihdetaan M/V: E34 525 TDSA farmari. 11kk ajoaikaa. Loistava käyttöpeli EnKerro O/M/V Ajoneuvot 1 10.10.2011 16:20
M: Toyota corolla vm,94 hyvä käyttöpeli db880 O/M/V Ajoneuvot 0 28.04.2008 20:58
Tästäkö käyttöpeli Ex_inkkari Chit-Chat 103 09.05.2007 16:27


Sivu luotu: 23:35 (GMT +2).