Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #34  
Vanha 30.05.2020, 15:02
Samppahj:n Avatar
Samppahj Samppahj ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 06.10.15
Sijainti: Vähäkyrö
Viestit: 609
Perusasetus

Tämmönen pieni välipäivitys ovipahveista. Oon pessy kaikki tipotellen, mutta nyt dokumentoin yhden pahvin tarinan ryönäsestä puhtaaksi ja viimeistellyksi.

Eli lähtökohtana peruspuhdas kuskin ovipahvi.



Kankaisiin suihkuttelin Chemical Guys Lightnin Fast raakana. Harjasin pehmeällä sisustanpesuharjalla ja huuhtelin Kärcherin painehuuhteluimurilla. Toistin nämä vaiheet kunnes tuli tyydyttävä.


Viinylit pesin "sopivasti" laimennetulla Solmaster AS40 liuotinpesuaineella ja mikrokuituliinalla. Pahimmat liat jynssäsin Bilt Hamber Surfex HD:lla raakana hammasharjaa apuna käyttäen. Huuhtelun tein puhtaalla vedellä ja mikrokuituliinalla.


Lopuksi levitin viinyleille 303 Aerospace Protectantin mikrokuitulevittimellä ja hetken odottelun jälkeen pyyhin jäämät mikrokuituliinalla.



Pelkäsin hiukan, että kangas oli pilalla kahvan takaa, mutta se oli vaan liasta tukossa.


Lopputulokseen olen tyytyväinen.
__________________
SLCK #552

HJ60 -88
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Takapihan löytö????? H_Nietu Chit-Chat 15 24.11.2011 18:43
Vuokrata halutaan Talli,tallipaikka,katos, navetan takunen Rekisteröimätön O/M/V Muut 0 28.11.2010 22:30
hj 60 -86 johto, mittaritaulun takaa, kiire! -roadwarrior- O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 25.02.2008 16:47
"Löytö tavaraa" Tojo4wd Chit-Chat 4 18.09.2007 08:06
M: Hj-60 -82 3 hlö ex-jollapaku + Hj-60 kori MakeO O/M/V Muut 16 02.07.2006 01:40


Sivu luotu: 12:28 (GMT +2).