Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #28  
Vanha 18.03.2019, 21:09
tekniikkamies tekniikkamies ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.11.11
Sijainti: Päijät-Häme
Viestit: 3.004
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Palex Näytä viesti
Ei tuossa asiakaspalvelussa sinänsä ollut mitään huonoa. Myyjä tarjosi toista vaihtoehtoa, niin kuin kuuluukin. Sulla vaan sattui olemaan joku tietty rengas/vannepaketti mielessä ja silti ostit jotain muuta. Oma vika.

Jos joku perus papparainen menee ostamaan 406 pösöönsä uutta kesärengassarjaa, niin ei sitä välttämättä kiinnosta, vaikka olis vahingossa tullut tuumaa isommat vanteet, tai että onko se rengasmerkki nyt Nokia vai Kumho. Pappa sai kuitenkin rengassarjan autoonsa heti alle, ilman ylimääräistä odottelua ja voi jatkaa taas hyvällä mielellä ajelua. Saattaa vielä ajatella, että olipa joustava myyjä, kun hoiti homman noin sujuvasti vaikka olikin väärät vanteet tilattu.
No onhan se persiillään jos ei ole alla mitä tilattu, vähän kuin jos olis tilannut Toyota liikkeestä Auriksen ja tulisi Avensis. Jos hinta olis sama ja Avensis mahtus talliin, niin miksei silläkin pärjäis.

Jope Ruonansuun sketsissä asiaan haettais distanssia, asiantuntijalausuntoa ja Päälykäinen sais tehtäväks rälläköidä vanteista tuuman pois ja kirjoittaa renkaisiin halutun merkinnän. Muistuttaa vähän sitä tilannetta.

https://youtu.be/ADuTv3XdWZ4
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
euromaster-- ryöstöä? santikko Chit-Chat 39 04.09.2011 22:02
Miten vois kusettaa kusettajaa? KooPee Chit-Chat 4 07.04.2011 14:00
Vakuutusyhtiö kusettaa? Rekisteröimätön Chit-Chat 11 10.03.2011 17:36
Vuokranantaja kusettaa! Viipo Chit-Chat 12 09.07.2007 09:09
Stana, mua taidettiin kusettaa makke Tekniikka & Jutustelu 3 28.11.2006 20:07


Sivu luotu: 18:06 (GMT +2).