Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #15  
Vanha 04.09.2017, 14:54
JiiPee JiiPee ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 13.08.03
Sijainti: Janakkala
Viestit: 6.400
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja AVRO Näytä viesti
Jotain muitakin saattoi vielä olla mutta mulla jumitti silmä vaan noissa vintage veheksissä enemmänkin. Toki Eurofighter kiskaisee aika näyttävästi suoraan radalta pystynousuun jälkipoltolla... Noi Mustangien Merlinit on sit ihan oma lukunsa, ääni on jotain ihan mahtavaa ja siihen vielä verrokiksi ton Spitin Griffon. Sekä Yak:n murina. Joka saattaa toki olla Merlin sekin kun tuskin on orkkis Klimov-mosia missään? EDIT: tämä yksilö Allison V1710-moottorilla.

Varsin nostattava työviikonloppu, jaksaa taas.
Moro.

Olipas hieno kokoelma lentolaitteita

Kun sinulla pyörii siellä noita hienoja moottoreita vaikka kuinka , niin ei sattuisi pajan puolella olemaan irrallaan yhtään Pratt & Whitney WASP-sarjan 5.75" porauksella olevan mäntää? Vaikka R-1340, R-1340, R-4360 jne. on varmaan ollut kaikissa samanlaiset männät. Tai joku muu tähtimoottori 5.75" sylintereillä.

Jos tuollainen löytyy ja ehdit, niin pyytäisin mittaamaan puristusrenkaiden urien leveyden, männäntapin reiän halkaisijan ja paljonko on etäisyyttä ylimmän puristusrenkaan uran alareunasta männäntapin yläreunaan (tai miten helpoiten saisi selville tapin etäisyyden ylimmästä renkaasta). Tarttis löytää yhteen projektiin uusi mäntä ja tuollainen voisi olla aika sopiva.
__________________
Jukka
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
SJ oikeissa töissä MuumiPappa Tekniikka & Jutustelu 8 18.02.2010 18:34
Mihin olet ollut/olet koukussa? Skorpioni Chit-Chat 14 09.03.2008 22:41
Töissä on mahtavaa Ex_inkkari Chit-Chat 24 10.04.2005 21:29
Töissä väiteltyä ! Epeli Tekniikka & Jutustelu 7 02.09.2004 16:18
Uudenvuoden yö töissä Intiaani_Chief Tekniikka & Jutustelu 3 01.01.2004 10:17


Sivu luotu: 15:21 (GMT +2).