![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Aurinkokennojärjestelmän akun latausNäyttää ihan tavalliselta 12v 130ah vapaa-ajan akulta, mutta voiko sitä ladata normaalilla älylaturilla?
Viimeksi muokannut kenni_ : 15.08.2017 19:54 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Joillekkin akuille kuten agm tyyppisille on vähän erillainen ohjelma älylatureissa. Mutta akun tyyppi kyllä lukee siinä patterin kyljessä ja älylatureissa on joko tyyppiä vastaaava ohjelma tai joku automaatti joka aistii miten akkua pitäisi ladata. Paremman vastauksen saamiseksi kannattaa kertoa vähän enemmän siitä akusta ja laturista.
__________________
Joop |
|
#3
|
||||
|
||||
Paalauskone
Eli Kronen 130 kyseessä. Heitti naru kulkemasta sivuille ja keskelle pyörittää. Mitään näkyvää vikaa ei ole löytynyt. Konehan on ns. kaksoissidonnalla.
Ohjatkaa toiselle osastolle jos aiheeseen sopivampi löytyy. Viimeksi muokannut patrik : 15.08.2017 23:16 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kun tuo maahan ns. maasturin vm2005-2011 niin kannattaako tehdä henkilö- vai pakettiauto? 5 istumapaikkaa tarkoitus säilyttää, mutta mitkä ovat hyödyt molemmissa tapauksissa? Molempina näkyy tullin taulukoissa. Niin ja yksityiskäytössä tulee olemaan.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#6
|
||||
|
||||
mistä renkaat ?
Mistä kannattas ruveta kyselemään 37/14.5 16 renkaita ?
37/12.5 16 kelpaa myös ![]() Ei all terrainia kun välillä poistutaan pikitieltäkin ,, creepy ei ole vaihtoehto joku noiden väliltä Auto dodge ram
__________________
vapari ei ole vaihtoehto ![]() Ahdin takaa tahdin ja ilo alkaa kilosta,, riemu kahdesta mutta kone remppa kolmesta ![]() ![]() No worries, mate ! Hojossa on sitä jotai ![]() Pensselit pestään bensalla ja dieselillä tehdään VOIMAA |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ei offroadia mut kysytään kuitennii... Tuolla töissä tulee aina mietittyä pienessä pääkopassa kaikenlaista niin kertokaas kun on noita elävien kalojen kuljetus rekkoja näkyy näin kesäaikaan, ja niissä taitaa vesitankkien vetoisuus olla joku 10000l tai 15000l ja sehän painaa 10000kg tai 15000kg, lisääntyykö paino jos sinne laitetaan vaikka 2500 kpl 2Kg lohia?
Koska nehän kelluu eivätkä kosketa pohjaa....kaikkea se pieni mieli teettää typerälle ihmiselle ![]() ![]() aamuyön tunteina.
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Siis täh? Onks tää joku kompa
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Hmm, vai katoaako silloin kalojen paino kun nehän tosiaan kelluu siinä vedessä?
|
|
#11
|
|||
|
|||
kaikkea sitä tulee pienessä mielessä aina mietittyä.....
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2016 | Nikuzai | Chit-Chat | 791 | 28.12.2016 06:22 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2015 | JiiPee | Chit-Chat | 1300 | 28.12.2015 18:45 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2014 ! | lavanelikko | Chit-Chat | 1901 | 31.12.2014 15:33 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |