![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Eli se peltitötterö, jonka sisältä kardaani "alkaa". Siinä kardaanin juuressa on semmoinen peltikiekko, joka pyörii tämän tötterön sisällä. Oletko ajanut autosi johonkin kiveen tms.? Itse oioin sen niin suoraksi kun sain, ja hieman jöi silti kitkuttamaan, mutta kyllä hävisi muutaman sadan kilometrin jälkeen. (Itsellä siis D21-koppanen Kingi, mutta todennäköisesti siellä sinunkin vekottimessa samanlainen systeemi on)
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Hei koitin katella searchilla, mutta ei löytynyt äkkiseltään tietoa. Eli nyt tuossa meikäläisen vm.90 tai jotain sinne päin olevassa kikkareessa ei spelaa nopeusmittari. Trippi kuitenkin nakuttaa menemään, eli voiko tuo silti johtua mittarin vaijerista? Ei ole näitten mekaanisten mittareiden kanssa tullu puljattua, niin hiukan h.moilasena tän vehkeen kanssa
![]()
__________________
"Suunnitelmien mukaan mennyt remontti".....kato kun sekin viel joku päivä nähdään. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Ottaisko viisari taustaan kiinni?
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Joo en tiedä mikä siin oli, mut kun tänään tuli 250km ajoa, niin rupes peelaamaan. Taitaa olla vaan käytön puutetta mokomat pikku vaivat.
__________________
"Suunnitelmien mukaan mennyt remontti".....kato kun sekin viel joku päivä nähdään. |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Nissan King KING CAP 4x4 WD | kona | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 03.09.2018 12:08 |
Nissan king cap | tomppaa | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 28.08.2011 10:04 |
Myydään / Vaihdetaan M/V 4x4 nissan king cab | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 29.01.2011 10:42 |
M:Nissan king cap | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 21.04.2007 11:31 | |
M. Nissan King Cap -91 | Heze.R | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 03.04.2007 23:22 |