![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Nyt on special tracit 33" ljiin alla et-44 vanteilla. Etulokareiden takaa ottaa kii, vähän pitää leikellä lisää tilaa renkailla. Komee näköset on noi kumit ja pitävän näköiset ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Entäs ihan suorasta kumimatosta? Sen saa melko rypyttömäksi kun jaksaa mallailla.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kertokaapas oottako hommannu välitettyä jakista lj/rj? vain olettako tehny jollain muulla konstilla hitaammaksi kulkua, esim. tuplajakista?
Eikö jokku ole laitellu suzukiin volvon vaihelaattikkoa väliin ymym? Kun iteltä löytyisi mersun ja toyotan vaihelaatikoita että saisko niistä rakenneltua? Mulla ei ole minkäälaista kokemuksia kyseisestä rakentelusta joten tässä typeränä kyselen.. Eilisen reissun myötä haluttaa hitaita välityksiä kun kytkintä piti luistatella että pääsi etenemään jängässä..
__________________
PRKL!! Ajetaan viat esille! Toyota landcruiser LJ70 -92 EX. Range Rover Classic -88 3,5 EFI |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Isoa puolta pienentää 5% ja pikkupuolta 55% Ei hajuakaan mitä maksaa tänäpäiväna ja mistäpäin maailmaa olis saatavilla. Tuplajakis versiotakin suunnittelin,mut läjän lyhyydestä tulee helposti ongelma. Takakardaania ei paljoo pysty alkuperäisesta lyhentämään,jos ei haluu tinkiä ennestään niukoista joustoista.
__________________
Montenegro offroad club #88 Montenegro racing 16 www.montenegrooffroad.com 6 x 4x4: 2 x LJ + SJ + BJ + RAV4 + HILUX |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Olisiko yhtään mahollista tämmöinen kokoonpano? kuinkahan paljon pituutta tullee tuplajakiksen kanssa? Linkkiä jos jotaki joskus auttaa tai kertoo vastauksia ym---> http://www.fourwheeler.com/how-to/tr...build-upgrade/
__________________
PRKL!! Ajetaan viat esille! Toyota landcruiser LJ70 -92 EX. Range Rover Classic -88 3,5 EFI Viimeksi muokannut pahtis : 19.07.2015 23:27 |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Katsuri huomautti että konehuoneesta puuttuu tyyppihyväksyntä(?) peltilätkä tulipellistä, tojotalta saa mutta onkos siinä runkonumero vai voiko lyödä minkä vaan läjän lätkän siihen?
|
#7
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Viimeksi muokannut jesse89 : 22.07.2015 21:19 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj:n omistajat tänne. | Kratz | Tekniikka & Jutustelu | 2309 | 03.09.2025 06:41 |
4Runnerin omistajat tänne | Daddy's Toy | Chit-Chat | 34 | 12.10.2022 09:51 |
Suzukin omistajat tänne | Suzukisj410K | Chit-Chat | 260 | 17.06.2015 12:01 |
Volvon omistajat tänne | hoojii | Chit-Chat | 77 | 12.12.2014 23:54 |
Pehmolelukoiran omistajat tänne!!! | baxxter | Chit-Chat | 16 | 24.05.2013 20:27 |