Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 28.05.2015, 12:42
offroadjouni:n Avatar
offroadjouni offroadjouni ei ole kirjautuneena
Super Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.06.02
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 6.482
Perusasetus

Päivitetäänpä taas. Rakennusvalvonta ei ollut mielissään tallin korkeudesta, jonka vuoksi väännettiin ja käännettiin useampi viikko muutoksia ja käytiin juupas-eipäs -keskustelua. Käyttöullakko vaihtui saksiristikoihin ja tehtiin muitakin temppuja, mutta lopulta saatiin suullinen "ok" suunnitelmalle. Lupapaperit on nyt kunnassa virallisessa käsittelyssä. Elättelen toiveita että viikon-parin sisään saataisiin päätöstä, mutta mitään takuuta ei aikataulusta ole. Alla vielä viimeisimmät kuvat.

Onko palstalaisissa putkaria ja/tai sähkäriä joka olisi kiinnostunut pienestä lisäduunista? Ottakaa yhteyttä jos on omakohtaista osaamista tai hyviä suosituksia järkihintaisista tekijöistä.


Vastaa lainaten
Vastaus

Luokat
autonostin, autotalli, autotalliprojekti, lattialämmitys, maalämpö, nosturi, pitkästä rakentaminen, rakennusohje, rakentaminen, siltanosturi, talliprojekti, vilp


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
hj-61 käynnissä pysymis ongelma! datsun 3.3d Tekniikka & Jutustelu 20 10.07.2014 21:36
OHI: 11.10. Hakumoottorin uudelleenindeksointi käynnissä Lars Uutiset 0 11.10.2012 04:53
Jeep 2.1 TD ei pysy käynnissä Mikedeus21 Tekniikka & Jutustelu 4 02.10.2009 16:33
salainen operaatio käynnissä poliisilla ja puolustus voimilla suomen ilmatilassa toyota4x4 Chit-Chat 5 14.06.2009 09:47
Range 3.5 efi, lievä notkahdus käynnissä Paavo Tekniikka & Jutustelu 15 24.05.2006 16:22


Sivu luotu: 01:18 (GMT +2).