![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Se on heikko joka ei muutamaa raudansirua silmässä kestä, amerikan huippu rakenteliat tv:ssä hitsaa ja rälläköi ilman suojia???? Vai onkohan jenkeillä erillaiset silmät?
__________________
muistaakseni en ole koskaan ajanut ylinopeutta.. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Itse opein kerrasta ja teen jatkossa tarvittavat toimenpiteet jotta en joudu uudelleen silmäpolille sörkittäväksi. Vaikka itellä oli vain ohjelmassa puhdistusta, tikkausta ja kyynelkanavien huuhtelua sillä hemmetin neulalla, en halua joutua enää koskaan siihen tuoliin hikoilemaan.
__________________
Tiäräksää tuanoi |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Itellä on ollut onneksi järkeä aina päässä sen verran, että on älynnyt suojaimia käyttää, mutta siltikin on pari kipinää tullut öögaan kimmokkeella jostain rakosesta.
Eivät ole tarttuneet siis kovin pahasti koskaan silmään kiinni, kun ovat mutkan kautta sinne joutuneet, eikä lentäneet vauhdilla suoraan. Yhden kerran lähdin lääkäriin poistattamaan roskaa, mutta se irtos jotenkin säkällä itsestään kun siellä odotushuoneessa odottelin, niin ei tarvinnut lääkärin enään rapsutella sitä irti. ![]() Inhottaa ja puistattaa kaikki silmiin liittyvät ronkkimiset sen verran paljon, että euromaski on tiukasti päässä niin hitsaus- kuin rälläkkähommissakin.
__________________
-Pauli- |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan. Toyota crown rs50 OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta) Plus muita romuja |
#5
|
||||
|
||||
![]() suojatkaa myös silmät vasaroidessa
Betonimyllyn siipiä säätäessä koputin moskalla myllynsiipeen ja siitä
lensi rautaa surkeiden suojalasien yläpuolelta luomenläpi silmään sitten tehtäessä työtä loppuun näkö sumeni ja kemin ensiapuun ja siitä isoon sairaalaan ouluun aamulla leikattiin romut pois silmästä ja ooteltiin että palaako näkö kunnolla ja kyllä se palautui hyväksionneksi ![]() ( ps. nyt en tee mitään betonimyllyssä ja muuallakaan ilman hyviä suojalaseja ja visiiriä on kiva katella molemmilla silmillä) ![]()
__________________
veli-matti |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan. Toyota crown rs50 OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta) Plus muita romuja |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
silmän ruokaa | RJ70 | Linkit | 7 | 25.03.2007 17:17 |