![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Hep hep.......
__________________
No niin, mennäänpäs tuon suon yli että heilahtaa🤣 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Mites noiden alkuperäisten vilkkujen korvaus? Tarkotan noita vilkkuja mitkä on lokasuojassa, renkaan ja oven välissä...
Viikonloppuna hajos toinen, ja mietin siihen tarvikevilkkua? Ja kun eletään tätä leedien aikakautta, niin mietin laittavani ledivilkun siihen? Meneekö muu sähöjärjestelmä sekasin, vai eikö mitään vaikutusta jos halogeenivilkun vaihtaa ledivilkuksi? Tarkoitamma koko vilkun umpiota, en pelkkää poltinta.. ![]() Mistä halvin ledivilkku siihen lokasuojaan? Niitä halogen vilkkuja / koko umpiota saa ihan joka tavaratalosta... Halvimmillaan taisi olla 1,90 vai 2,90€ ![]() Setä sininen oli tarkkasilmänen ja intoutu huomauttamaan kun vilkku ei näyttäny oranssia valoa, vaan ''kirkasta'' kun linssi/kupu rikki... |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Nyt ei ole varmaa tietoa mutta hyvä veikkaus
![]() Jos vaihdat vaan ne lokasuojan vilkut niin saattaisi pelata. Sitten jos kaikki vaihtaa niin joutuu vilkkureleen vaihtamaan sellaiseen joka ymmärtää ledien mitättömän virran päälle. Kokeile niin tiedetään muutkin. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
... ja pitäishän niiden tosiaan toimia koska mullakin on takavaloilta ryöstetty perävaunun vilkut ja siinä ledit, hyvin pelaa.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Vaikka sivuvilkkuja ei olis ollenkaan niin vilkkuu ihan normaalisti(näin ainakin meillä). Ledit kun laitto taakse niin piti laittaa vastukset vilkkumista hillitsemään.
|
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Biltemasta ainakin saa vastuksia jotka on tarkotettu led vilkuille, mutta eiköhän noita saa jokaisesta varaosaliikkeestäkin.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 3 (0 jäsentä and 3 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj:n omistajat tänne. | Kratz | Tekniikka & Jutustelu | 2309 | 03.09.2025 06:41 |
4Runnerin omistajat tänne | Daddy's Toy | Chit-Chat | 34 | 12.10.2022 09:51 |
Suzukin omistajat tänne | Suzukisj410K | Chit-Chat | 260 | 17.06.2015 12:01 |
Volvon omistajat tänne | hoojii | Chit-Chat | 77 | 12.12.2014 23:54 |
Pehmolelukoiran omistajat tänne!!! | baxxter | Chit-Chat | 16 | 24.05.2013 20:27 |