![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kyllä itte ainkin Monroet laittasin, kun ne tymäkämmät mitä KYB:t ois. Ja sit kaasut, jos valittavissa on kumpaakin mallia. KYB:thän orkkiksenakin näissä, ja hennohkot olleet ku vertaa Monroehen. Ja taida ol hinnassa kauhit eroja ees.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Mitäköhän tapahtu kun ilmeisesti meni laturi äsken '99 L200:sta kotiin päin ajellessa. Mutta samaan aikaan kun sytty laturin merkkivalo niin sytty myös polttoainesuodattimen merkkivalo ja välillä syttyi wheel lock valokin vaikka jakiksen keppiin en koskenutkaan? Lisäksi kun yrittää startata niin startti pyörii, mutta se ei tyrkkää sitä ratasta hammaskehälle... Kaikki viat ilmesty kerralla, 15 min ennen tuota lähti normaalisti käyntiin ja latas normaalisti ja ei palanu ylimääräsiä valoja. Voiko laturin rikkoontuminen aiheuttaa kaikki nuo?
EDIT. Ai niin, laturin luota jostain näkyy tiputtelevan öljyäkin. Perkele kun ei ehtinyt sen tarkemmin vielä tutkimaan... Viimeksi muokannut Laurilasse : 07.09.2015 20:58 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
..
Viimeksi muokannut Jooli : 07.09.2015 22:47 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Laturin perässä on se alipainepumppu, josta ainakin voi vuotaa öljyä, alipainepumppu jos on mennyt samalla rikki kun laturikin, niin voi olla et se itestään tyrkkää ajaessa sitä etuvetaria kiinni ja wheellock valo palaa.
Startista en tiedä mikä sen vois aiheuttaa, Ja itsellä paloi miten sattuu noita merkkivaloja kun oli riittävän kostea keli ja esim viileä aamu. |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5061 | 21.11.2025 20:56 |
| Mitsubishi L200 -91 | veikkaaja | Maasturiprojektit | 8 | 28.01.2012 14:47 |
| Mitsubishi L200 | Jeepp | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 16.03.2011 10:05 |
| Myydään Mitsubishi L200 | JP80 | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 14.09.2010 11:45 |
| M:Mitsubishi L200 -04 4wd | isuzubj | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 01.12.2007 16:38 |