![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Kestää kunnes pettää, ja näiden kaltaisten tunkkien pettäessä yleensä sattuu ...
Hiliftin parhaita puolia on varaosien saatavuus, ja varren sitkeys, aika kierteelläkin oltuaan palautuu vielä käyttökuntoon Kuviakin näistä huonoista on täällä jossain
__________________
- Levannon We(l)ho - |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Hi-liftari tilaukseen -->
__________________
*Rohkea kakan syö... joka kerta! |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Toi mun Hi-lifti on nyt 8-9 vuotta vanha. Mitään negatiivista sanottavaa ei tunkista ole. Kiinan tunkkejakin muutama nurkista löytyy. Yksi niistä jopa pelaa hyvin
![]() Äärettömän hyvä keksintöhän tällainen tunkki on. Pystyy käyttämään apuna aika monessa hommassa. Täytyy vaan muistaa pitää vähän älyä mukana, kun näillä tunkkailee ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tölkin kyydissä on ollut Motonetin tunkki muutaman vuoden, pari kertaa sillä on tullut auto nostettua jumista, monta kertaa huoltoihin ja renkaiden vaihtoihin liittyen.
Puuilosta ostin toisen lähes samanlaisen, siinä on varressa niin paksu maali että joskus takeltelee alas laskiessa jos ei muista suihkaista jotain sprayöljyä. Sillä siirtelin tänään projektitölkkiä verstaalla sivusuunnassa ja nostin pukkien päälle. Toi "Simo" tölkkini painaa nyt hiukan yli 2000 Kg ja puoli autoa on toistaiseksi kestänyt pitää noilla ylhäällä. Ehkä Hi-Lift olisi oikea hankinta, jos olisi oikea maastoautokin ![]()
__________________
Gefangener der Straße, aber frei wie der Wind im Schnee. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Miulla ollu nyt reilu 9v Lipposelta ostettu halppis tunkki ja se on kestäny tähän päivään melko kovaakin käyttöä.. varsi hiukan mutkalla, mut toimii kun vaan muistaa voidella.
Suosittelen kuitenkin tuollaista Hi-Liftiä, tuut kuitenkin tarviimaan sitä metän puolella jossain vaiheessa ![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
elä matke suutu, mut tarviit eka kevyen (älyttömän) syömäkuurin et saat Liftillä nostettua tuota pastirollia
![]() ![]() oikeisiin huoltotöihin hallitunkki, joka nostaa jonnee 85cm tjsp ja pari kunnon pukkia, muuten tullee ikävä ja vitutus ja jostain aikaa tekkee sanomattoman kipeetä, eikä harrasteen takia kannata teloa ihtiään loppuiäkseen.. biltemassa on muistaakseni 199 ekee maksava 88cm nostolla oleva 2000kg hallitunkki ja oli hyvä ostos, sitte motonetis on niitä 6t pukkeja, jotka piisaa maasturiin tosi hyviten, niitä meilläkii hallilla käytössä kuus kipaletta ja ovatten loistavia hintaansa nähhen ![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Hallitunkit on varmasti hyviä, jos on halli missä niitä säilyttää...
__________________
Gefangener der Straße, aber frei wie der Wind im Schnee. |
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Aika helposti voi lipsahtaa jo nosto vaiheessa. |
![]() |
Luokat |
maastotunkki, tunkki |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty MAASTOAUTON TEKOSARJA | Offijäbä | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 09.09.2012 12:10 |
Maastoauton Renkaat | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 04.12.2006 11:13 | |
Mikä tekee maastoauton? | Tekniikka & Jutustelu | 32 | 01.11.2005 07:57 | |
Haluatko maastoauton omistajaksi? | wallu | Linkit | 1 | 31.10.2003 08:03 |
Maastoauton väärinkäyttöä | LaaLaa | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 22.08.2003 08:40 |