![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Mistä lähtis vikaa hakeen??? Pajero 2.8 lähtee vähänkään pidemmän aikaan seisseenä huonosti käyntiin. Eli joutuu pitkään sahaamaan, että lähtee käyntiin. Heti Käynnistymisen jälkeen kyllä lähtee uudelleen startatessa hyvin käyntiin. Samoin jos seisoo vaikka sen 5 minuuttia, niin ei ongelmia. Puol tuntia tai pidempään ku seisoo, niin ei tahdo kunnolla käynnistyä.
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
__________________
GMC Suburban 6.5td -95 Chevrolet Blazer 6.2d -86 "The Black Pearl" Suzuki SJ413 -86 "Muut tekee mitä osaavat, meillä offareilla on ollu tapana tehä mitä tahdotaan!" The reason i sin is because there is a stairway to heaven and a Highway to hell and i sure as hell ain't climbing no stairs!!! |
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
No tähänkin löyty ratkaisu... ilmausruuvin kuparitiiviste vaihtoon. Uusi tilalle, niin loppu tuo sahaaminen ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Lähteekö gen1 2.5TDic Pajerosta öljypohja pois sen kun vain aukaisee pultit ja ottaa pois? Vai onko tiellä jotain isompaa mitä pitäisi purkaa esim muistelen jonkun palkin olevan siinä lähellä? On edessä öljypohjan tiivistys mutta ei ole kuitenkaan tänään pitempään remonttiin (kellonajallisesti) aikaa.
|
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Tai sit nostaa moottoria aavistuksen ylöspäin korvakoistaan...
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
tuli haettua varaosa koppa vanhan raadon tilalle, kas kummaa "uudessa" näyttää olevan sähkölasit, mutta kuskin ovesta on joku tarvinnut katkaisimen.
eebaysta näyttäs saavan ainakin gen2, liekö sama? |
#8
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
![]() |
Luokat |
pajero |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 4 (0 jäsentä and 4 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty mitsu pajero huoltoauto 5D PAJERO TURBO STW-L049GW-M-4X4/2700 | Hype | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 16.04.2013 22:45 |
Pajero miehille kysymyksiä | Pauli_Antero | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 05.11.2011 17:06 |
PAJERO V6 3.0 Aut.vm.1989 --> Kysymyksiä! | TOPPAHOUSU | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 31.07.2008 10:41 |
"Voiman tuntu'" Pajero gen2 vs. Pajero gen1 | Propulsion | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 22.04.2008 16:30 |
Pajero kysymyksiä | Juniori83 | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 28.09.2005 11:20 |