![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Nyt olis hommattu alkuperäinen mekaaninenvinssi. Kannattaako vaihtaa naru suosiolla? Tarkoitus olis sijoittaa sitä alkuperäistä paikkaa taaksepäin. Saako HJ jakolaatikosta otettua vinssin lähdön taaksepäin? Yhtäaikaa?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
2 suuntasel ulosotol saa voimaa taaksepäinkin
__________________
Itte ku tekee ni saa just semmosen ku sattuu tulemaan! Salon seudun OFF ROAD Ry |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Ajattelin jos laittas eteen ja taakse mekaaniset vinssit joissa on vapautus vivut.
Takakardaani saatta olla haasta pituuden suhteen. Jokunen tukilaakeri joutus laittaa. Helpoin ois tietty laittaa sähköinen. Mut ku on toyota mies niin haluais käyttää toyotaa paljon
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Onhan niis alkuperäsissäkin kardaaneis 1 tai 2 tukilaakeria, riippuen vuosmallista (vai vaihdelaatikosta?)
Edittii sen verran et jos siit tulee ton pitunen mikä tos yhes kuvas ni takasestahan tulee lyhempi ku etusesta
__________________
Itte ku tekee ni saa just semmosen ku sattuu tulemaan! Salon seudun OFF ROAD Ry |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Taitaa tulla kuitenkin pitempi. Katsuri ei vissiin hyväksy BJ-40 akseliväliä vertailuun. Tosin yhdeltä kysyin ja ei se heti kieltäynytkään.
Tosin bj välillä tulis vielä lyhyempi
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Mitäs rojektille kuuluu nykyään?
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
näytti olevan myyntiin menny.ellen hirveesti väärin tulkinnu
__________________
.salon seudun OFF ROAD Ry. pari Toyotaa |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Hdj kk laakerien pelastus paineakulla?? | Häänrik | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 13.08.2013 11:28 |
| Hiace käyttäjille/faneille pelastus | Byrocrat | Chit-Chat | 20 | 02.06.2013 16:17 |
| Suunnistuskisojen pelastus???????? | VooDoo Jeep | Tekniikka & Jutustelu | 147 | 29.10.2011 21:29 |
| Toyotan pelastus/ Pylpyrä on hieno laite! | Höpö | Chit-Chat | 4 | 26.01.2007 00:09 |
| M: Hj-60 -82 3 hlö ex-jollapaku + Hj-60 kori | MakeO | O/M/V Muut | 16 | 02.07.2006 01:40 |