![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Kannatta kysellä vähän tarkemmin...
Lainaus:
Lainaus:
Kannatta kysellä vähän tarkemmin... Siis jos typpää takaylityksen pois, niin häviää aika olennainen pala runkoa, ja se saattaa aiheuttaa ongelmia.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Siis minulla Ei Ole asiasta mitään varmaa tietoa.
Mutta eikö jollain ollut jotain ongelmia, kun korin kiinnikkeiden määrä muuttui? Ja tuohan on lava-auto, ja eikö sekin ole kuormakori? Sillä vaan varoittelen/kehotan hankkimaan tietoa asiasta, ettei käy sillä lailla, että hyvin/huolella tehty muutos todetaan katsastuksessa kelvottomaksi. Jos tuon rungon takaylityksen lyhentämisen luvallisuus on siitä kiinni, että esim. kiinnikkeitä ja poikkipalkkeja yms. pitää olla alkuperäinen määrä, niin jo suunnitteluvaiheessa tietää sovittaa niitä korinkiinnikkeitä, jäykkäreitä ja poikittaispalkkeja 10 cm välein.... |
#4
|
||||
|
||||
![]()
No otteessa lukee et korirakenne muutettu, vastaa lähinnä mallia patrol pick-up. Korikiinnikkeitten määrähän tuossa ei liene enää lähelläkään vakiota..
Eikä toi pätkäsy nyt ihan vielä ens viikon juttuja ole. ![]() ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Mutta eikös tuo huoltoautohaave torppaannu jo tuohon riittämättömään painoon?
|
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Saakos tuota varustusta muutettua jälki käteen?
Lukee otteessa: työkalusarja (blueline), hinausköysi, kenttälapio, nosturi.. Minkähän moonen toi nosturi pitäis olla.. Kelpaisko ihan väkipyörä. Taikka tunkki? Myös toi työkalupakki/sarja mistähä moinen merkki löytyy. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään / Vaihdetaan huoltoauton varustekoppi | Rekisteröimätön | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 24.06.2010 22:36 |
Huoltoauton määritelmä? | TexasCruiser | Tekniikka & Jutustelu | 37 | 04.11.2007 12:36 |
Huoltoauton vakuutukset? | KarvaTurpa | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 04.01.2007 20:59 |
Huoltoauton verotus ? | cremel | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 19.10.2006 18:13 |