Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja HV
Täytyy kyl sanoa etten ihan kympillä tajua tätä tojota uskovaisuutta, enkä oikeen minkään muunkaan merkin uskovaisuutta.
|
Kyl mä ymmärrän sinänsä hyvinkin, jopa Lantikankin.

Varsinkin kun itse roplaa autonsa, on paljon helpompaa pysytellä saman merkin parissa, olipa sitten Toyota tai Citikka, oppii tuntemaan miten mikäkii nippeli ruukaa olla kiinnitetty, miten ne aukee, mistä saa varaosat ja mitä kannattaa käyttää ja mitä ei. Ja on se luonteenlaadustakin kiinni sietääkö jatkuvia öljyvuotoja vai onko sen verran perfektionisti että koneet ja laatikot on oltava kuivia.
Sitä vaan kulkeutuu tietyn merkin pariin jossain autoilun alkuvaiheessa kuka mistäkin syystä, tai no toiset kokeilee kaikkee mahdollista eikä koskaan löydä sitä "omaa merkkiä" (esim. Nerdo

).