![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Noni etuperä oli yön aikana valuttanu hirveen määrän öljyä. Miten etu vetarit on perässä kiinni? Voiko perä paikallaan vaihtaa stefat? Vai onko helpoin puottaa perä alas kokonaan. Pitääkö ne vetarit irrottaa myös pyörän navasta? Ja mistä saa oulussa laakerit ja stefat jos vaihtas kaikki.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
Teoria on sitä että kaikki tiedetään mutta mikään ei toimi Käytäntö on sitä että kaikki toimii mutta kukaan ei tiedä miksi Meillä teoria ja käytäntö ovat sekoittuneet siten että mikään ei toimi ja kukaan ei tiedä miksi! |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Nonnii nyt pajeronn pienempää vaihtaessa 3-2 pykältäessä rutisee vaan... vika alko yhtäkkiä.. muute menee kohtuuella.. 2 menee 1-2 vaihtaessa ja 3-2 hitaassa vauhdissa..
Onko sielä joku synkroni kulunu vai onko muuta mahollisuutta, öljyä oli reilusti niinku kuuluuki ylitäyttöö olla.. 2 vaihe myös pomppaa yhtäkkiä ajosssa pois.. Kytkin on aika uus ajettu alta 10tkm.. autola 270tkm |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Kasataan pitkillä pulteilla ja isoilla rikoilla. LaMaas ry www.lamaas.fi www.lamaas.1g.fi https://www.facebook.com/LaMaasRy |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Onko gen 2 pajerossa 2.5 dieselissä ja 2.8 dieselissä sama syyläri? ja vuosmalli on 95.
__________________
KYM#5 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Moro. Oisko antaa apuja sellasen asian kanssa kuin että kaverilla on 2000luvun perus karvalakkipajero ja sillä lopetti tänään criseri. Toimimisen että onko sulake vaan palanu ja että mistä sen löytää vai onko jossakin muussa vika. Kiitos etukäteen.
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#9
|
|||
|
|||
|
Jep kuskin puolelta tiputtamalla..
Huohotin tsekattu.. |
|
#10
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Tasannolta jos ei löydy niin ei löydy oulusta. https://www.google.fi/maps/place/Tas...98c62ed3a7b184
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
![]() |
| Luokat |
| pajero |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty mitsu pajero huoltoauto 5D PAJERO TURBO STW-L049GW-M-4X4/2700 | Hype | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 16.04.2013 22:45 |
| Pajero miehille kysymyksiä | Pauli_Antero | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 05.11.2011 17:06 |
| PAJERO V6 3.0 Aut.vm.1989 --> Kysymyksiä! | TOPPAHOUSU | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 31.07.2008 10:41 |
| "Voiman tuntu'" Pajero gen2 vs. Pajero gen1 | Propulsion | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 22.04.2008 16:30 |
| Pajero kysymyksiä | Juniori83 | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 28.09.2005 11:20 |