Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #16  
Vanha 08.11.2004, 15:17
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

"Mietityttää vain pykälä "asianmukaisin varustein". Se antaa katsastushenkilöille sen mahdollisuuden että toisaalla samasta asiasta tehdään vaikeampi kuin toisaalla. Jos katsastushenkilö ei pidä henkilöstä tai asiasta yleensä niin vaatimukset saattavat olla paljon kovemmat. Toki konttoria saa vaihtaa, mutta mielestäni on väärin että laki antaa mahdollisuuden vaikeuttaa tai hankaloittaa asiaa mikä muualla on ihan selvää pässinlihaa."
Homer

toi on totta !
se mikä on landella tuttujen kesken helppoa voi olla kasvukeskuksissa helvetin paljon hankalampaa.
niinkuin sanoin jos laki muuttuu niin se muuttuu just noiden postilaatikkojen takia eli jos veronkierto näyttää ilmeisemmältä kuin todellinen tarve "huoltoautoon".Sitten on myös huomioitava ne jotka oikeasti, esim. työssään tarvitsevat huoltoautoa, jottei näiden toimintaa ja vaikka elinkeinoa turhaan hankaloitettaisi.

täällä on sotkettu kasi asiaa: viranomaisille valittaminen ja samat pelisäännöt kaikille. ne ei ole sama asia.onhan se tietys niin että kun itse on saanut vi....ako muista.

tärkeimmät tiivistettynä ELI laki samaksi kaikille

"Jokainen vois poistaa omat sepustuksensa, paitsi anusmuumit, mä poistin jo omani.

www.offivaruste.com"

totahan joku kokeili aikaisemmin huonolla menestyksellä. pitäisköhän toi "delete" mahdollisuus poistaa?onks sitä mitään hyötyä?

PA


Note! This message was posted anonymously!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
huoltoautosta-->henkilö autoksi? mika.p Tekniikka & Jutustelu 96 02.05.2019 17:10
Onko porukka tehnyt kärryjä? Olkku Chit-Chat 5 23.02.2008 06:33
käyttökokemuksia huoltoautosta?? Tekniikka & Jutustelu 21 19.06.2005 07:22


Sivu luotu: 03:45 (GMT +2).