Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 06.11.2004, 19:29
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

"Mietityttää vain pykälä "asianmukaisin varustein". Se antaa katsastushenkilöille sen mahdollisuuden että toisaalla samasta asiasta tehdään vaikeampi kuin toisaalla. Jos katsastushenkilö ei pidä henkilöstä tai asiasta yleensä niin vaatimukset saattavat olla paljon kovemmat. Toki konttoria saa vaihtaa, mutta mielestäni on väärin että laki antaa mahdollisuuden vaikeuttaa tai hankaloittaa asiaa mikä muualla on ihan selvää pässinlihaa."
Homer

toi on totta !
se mikä on landella tuttujen kesken helppoa voi olla kasvukeskuksissa helvetin paljon hankalampaa.
niinkuin sanoin jos laki muuttuu niin se muuttuu just noiden postilaatikkojen takia eli jos veronkierto näyttää ilmeisemmältä kuin todellinen tarve "huoltoautoon".
täällä päin ei renkaat tai väri vaikuta verotukseen eikä autosta tule parasta postilaatikolla takakontissa joten eiköhän pysytä asiassa.
kyllä niiden ohjeiden pitää olla sellaiset et konttorilla ei tarvi tulkita tai selitellä mitään vaan leima lyödään paperiin jos kaikki on kohdallaan eli käytännön(lain) pitää olla sama kaikille. teillä riittää postilaatikko ja meillä inssi vaatii kuution roskista... kuulostaa tasapuoliselta. onhan se tietys niin että kun itse on saanut vi....ako muista.
mitenhän kävisi renkaiden tai korinkorotus muutoskatsastusten jos ei olis selviä muutossääntöjä ja -ohjeita.
selkeät säännöt luo tulevaisuutta ja epämääräiset säännöt poikii pa-muutoskatsastuksen kaltaisia päätöksiä.
PA

Note! This message was posted anonymously!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
huoltoautosta-->henkilö autoksi? mika.p Tekniikka & Jutustelu 96 02.05.2019 17:10
Onko porukka tehnyt kärryjä? Olkku Chit-Chat 5 23.02.2008 06:33
käyttökokemuksia huoltoautosta?? Tekniikka & Jutustelu 21 19.06.2005 07:22


Sivu luotu: 16:52 (GMT +2).